OFICJALNIE: Gravenberch piłkarzem Bayernu

Oficjalnie dobiegła końca saga transferowa związana z Ryanem Gravenberchem. Kluby ostatecznie znalazły porozumienie i pomocnik został dziś zaprezentowany jako nowy piłkarz Bayernu Monachium, gdzie podpisał kontrakt do połowy 2027 roku!

Przedstawiciele Ajaksu i Bayernu prowadzili negocjacje od kwietnia. Zainteresowanie niemieckiego klubu zwiększyło się, gdy stało się jasne, że Gravenberch nie przedłuży swojej umowy w Amsterdamie. Obowiązywała ona do połowy 2023 roku, dlatego dla Ajaksu jest to praktycznie ostatni moment, by zarobić na pomocniku rozsądne pieniądze. Kluby długo dyskutowały o kwocie transferu, ostatecznie będzie to opłata w wysokości 18,5 miliona euro, które z tytułu bonusów może wzrosnąć do 24 milionów. Amsterdamczycy otrzymają również część kwoty od kolejnej sprzedaży piłkarza.

Gravenberch jest wychowankiem Ajaksu. W pierwszym zespole ekipy z Amsterdamu zadebiutował jako 16-latek we wrześniu 2018 roku w spotkaniu przeciwko PSV. Od tamtej pory Holender zgromadził 103 oficjalne występy, w których zdobył 12 bramek i zaliczył 13 asyst.

Dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia!

Share:

Dodaj komentarz