Bologna FC oficjalnie poinformowała o podpisaniu kontraktu z Mitchellem Dijksem. Lewy defensor nie otrzymał propozycji przedłużenia umowy w Amsterdamie i odchodzi z Ajaksu za darmo.

25-letni Holender z nowym klubem związał się do 30 czerwca 2023 roku. Tym samym obrońca definitywnie żegna się z Ajaksem i tym razem prawdopodobnie nie doczekamy się kolejnego powrotu. Dijks w poprzednich latach był wypożyczony do Heerenveen, sprzedany do Willem II Tilburg, z którego został wykupiony. Rundę wiosenną 2017 spędził na kolejny wypożyczeniu, tym razem w Norwich. W minionym sezonie Dijks raz jeszcze spróbował swych sił w Amsterdamie, ale i ta próba zakończyła się fiaskiem. Jak sam twierdzi – wyjazd do Włoch będzie nowym etapem jego kariery.

„To początek nowej przygody, naprawdę nie mogę się tego doczekać, by spróbować swoich sił w Serie A. To dla mnie wielka szansa, zapewniam, że dam z siebie wszystko, zaprezentuje swoje umiejętności, by kibice mogli czuć dumę. W minionych miesiącach dwukrotnie odwiedziłem Bolonię. To piękne miasto, w którym można wyczuć pasję kibiców. Wrócę tam pod koniec czerwca z wielką chęcią bycia częścią tej rodziny” – powiedział Dijks dla oficjalnej strony nowego pracodawcy.

Mitchell Dijks w barwach Ajaksu zgromadził w sumie 80 występów. Dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w Serie A!

Share:

Dodaj komentarz