OFICJALNIE: Brobbey wraca do Ajaksu!

Brian Brobbey wraca do Ajaksu Amsterdam! Po nieudanej przygodzie z niemieckim RB Lipsk, młody napastnik wróci do Amsterdamu, gdzie spróbuje się „odbudować” i pomóc Joden w trudnej drugiej rundzie sezonu, kiedy Ajax powalczy na trzech frontach.

Ajax wypożyczył Brobbeya na pół roku, ale w kontrakcie nie ma zapisu umożliwiającego wykupienie piłkarza na stałe po zakończeniu okresu wypożyczenia, a przynajmniej takie jest zdanie mediów. Mimo wszystko mówi się o tym, iż oba kluby będą dyskutować o potencjalnym transferze. Ajax wydaje się być jednak w złym położeniu, bo jeśli Brobbey odniesie sukces to Lipsk zawoła za niego ogromne pieniądze, a jeśli nie, jego transfer nie będzie miał dużego sensu.

Przedstawicielom Ajaksu zależało na ściągnięciu napastnika, bowiem obecnie Sebastien Haller w zasadzie nie ma w klubie konkurencji, a już 8 styczna rozpocznie Puchar Narodów Afryki, który w najgorszym (dla Ajaksu) wypadku potrwa aż miesiąc. W tym czasie Joden czekają bardzo trudne mecze z Utrechtem czy PSV. Ewentualne porażki w tych meczach mogą mocno skomplikować lub nawet zakończyć walkę o mistrzostwo kraju już na początku roku.

Do tej pory Brian Brobbey rozegrał dla Ajaksu 19 spotkań, w których zdobył 6 bramek i zaliczył 2 asysty. Jeśli rozłożyć to na czynniki pierwsze, napastnik brał udział w akcji bramkowej co 47 minut, co jest bardzo dobrą statystyką.

Share:

One Response to the post:

  • Dodaj komentarz