Ajax Amsterdam oficjalnie poinformował o osiągnięciu porozumienia w sprawie wykupu Briana Brobbeya z niemieckiego RB Lipsk. Młody napastnik po nieudanej przygodzie w Bundeslidze wraca na stałe do Amsterdamu.

Holender podpisał dziś kontrakt, który będzie obowiązywać do 30 czerwca 2027 roku. Pomimo młodego wieku technicznie rzecz biorąc będzie to trzeci rozdział kariery Brobbeya w Amsterdamie.

Brobbey urodził się 1 lutego 2002 roku i jest wychowankiem Ajaksu. Napastnik błyszczał w zespołach młodzieżowych i był uznawany za jeden z największych talentów w akademii De Toekomst. Zawodnik przebił się do pierwszej drużyny Ajaksu, jednak w pewnym momencie pojawiły się problemy w negocjacjach dotyczących przedłużenia jego umowy. Brobbey nie czuł się doceniany, nie chciał również konkurować z zakupionym Sebastienem Hallerem. Latem 2021 roku odszedł więc za darmo do RB Lipsk. Szybko jednak żałował tej decyzji i po zaledwie sześciu miesiącach wrócił do Amsterdamu na zasadzie wypożyczenia. Piłkarz nie krył się z tym, że nie jest zainteresowany dalszą grą w Niemczech. Po niełatwych rozmowach oba kluby uzgodniły warunki powrotnego transferu. Według oficjalnego komunikatu będzie to 16,35 miliona euro plus trzy miliony bonusów.

Napastnik do tej pory zagrał w 32 meczach w pierwszym zespole Ajaksu, zdobywając 13 bramek.

Witamy ponownie w domu, Brian!

Zostaw komentarz