OFICJALNIE: Brobbey odchodzi po sezonie

Klub oficjalnie poinformował, że nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu Briana Brobbeya.

19-letni napastnik żegna się z Ajaksem. Umowa nie zostanie przedłużona, w związku z czym Brobbey odejdzie za darmo po zakończeniu obecnego sezonu.

Brobbey jest wychowankiem Ajaksu, a w klubowej akademii występuje od 2010 roku. W październiku 2020 roku zaliczył oficjalny debiut w pierwszym zespole Ajaksu i zdobył bramkę w starciu z Fortuną Sittard. Od kilku miesięcy brakowało informacji o nowym kontrakcie dla utalentowanego napastnika, a teraz wiemy, że klub i przedstawiciel – Mino Raiola, nie doszli do porozumienia.

„Bardzo nam przykro, ale zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy zrobić, by zatrzymać go na dłużej. Brobbey zdecydował się kontynuować swoją karierę w innym klubie i ma do tego prawo. Zostanie z nami do końca sezonu i jeśli będzie taka potrzeba, trener może na niego liczyć” – powiedział Marc Overmars.

Share:

10 Responses to the post:

 • mhekwei
  at 19:29

  Również mam nadzieję, że grę w jakimkolwiek zespole Ajaxu już ma chłopak za sobą. Wysiedział w klubie dokłanie tyle, żeby przy pierwszej lepszej okazji dać dyla za darmo (bo za 16-latków chyba są jakieś ekwiwalenty). Oby w następnym klubie był wystarczająco tani, żeby z ławki wstawać wyłącznie na przerwę i po meczu.

 • Misiek Maniek
  at 19:46

  Heh Ajax ostatnio świetnie robi interesy. W ciągu 1 dnia tracą 2 młodych napastników – Rijkhoff i Brobbey. Ale nie ma się co dziwić, skoro klub wypożycza piłkarzy pokroju Babela i Idrissiego, żeby walczyć o żałosną Eredivisie i 1/16 Ligi Europy. I nawet nie chodzi o to, że Brobbey będzie drugim van Nistelrooyem, ale gorzej od np. Babela nikt by nie grał, a można było na nim przynajmniej cokolwiek zarobić, gdyby dać mu grać i potem sprzedać.

 • Dodaj komentarz