Nieoficjalnie: Ten Hag w United

Media nie mają już wątpliwości – Erik ten Hag przejmie Manchester United.

Angielski The Athletic oraz holenderski De Telegraaf, czyli dwa bardzo mocne źródła zgodnie poinformowały, że Manchester United osiągnął ustne porozumienie z Erikiem ten Hagiem. Holender po zakończeniu sezonu odejdzie więc z Ajaksu Amsterdam.

Kilka dni temu o porozumieniu informowało ESPN, jednak źródła zbliżone między innymi do klubu z Amsterdamu twierdziły, że doniesienia te są trochę przedwczesne. Teraz jednak wszyscy zgodnie przyznają, że negocjacje dobiegają końca i do ustalenia pozostały szczegóły. Manchester United jest również w kontakcie z Ajaksem w sprawie opłaty za transfer trenera. Będzie to około 2 miliony euro.

Ten Hag podpisze w Anglii umowę na trzy lub cztery sezony. Oficjalne potwierdzenie może nastąpić po finale KNVB Beker lub nawet nieco później.

Obecnie nie ma jeszcze konkretnych nazwisk w kontekście nowego szkoleniowca Ajaksu od następnego sezonu. Od kilku tygodni wspomina się takich trenerów jak Arne Slot, Peter Bosz czy John Heitinga, ale są to jedynie domysły i to dość oczywiste. Nie wiadomo jeszcze na kogo będzie chciał postawić Ajax, który w tym momencie nie ma jeszcze dyrektora sportowego.

Share:

Dodaj komentarz