Piłkarze Jong Ajax wygrali kolejne spotkanie w tym sezonie Jupiler League. Amsterdamczycy okazali się lepsi od SC Cambuur.

Drużyna Reizigera bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie i szybko mogła prowadzić po akcji Orejueli. Co nie udało się defensorowi, udało się jednak jego rodakowi. Ajax na prowadzenie wyprowadził Cassierra, który idealnie przymierzył i zakręcił piłkę w prawy róg bramki Cambuur. Druga okazja w tym spotkaniu przyniosła drugiego gola. W polu karnym piłkę otrzymał Noa Lang. Pomocnik zwiódł obrońcę i pokonał bramkarza po raz drugi w odstępie kilku minut. Młodzi Amsterdamczycy nie zamierzali jednak poprzestawać i po chwili trafili po raz trzeci. Błąd defensywy Cambuur wykorzystał Eiting, który strzałem w sam róg wydawało się dobił rywala.

Druga część meczu rozpoczęła się od ładnej akcji Jong, której wykończyć nie zdołał jednak Cassierra. Chwilę później, pierwszą szansę na pokazanie się miał Lamprou. Grek nie dał się zaskoczyć i Jong dalej pewnie prowadzili. Niestety po kolejnych kilku minutach do głosu doszedł Cambuur i po szybkiej kontrze na 3:1 trafił Robertha. Ten sam zawodnik zdobył również bramkę kontaktową, która znacznie utrudniała sytuację. Jong na kilkanaście minut przed końcem meczu prowadzili, ale to goście byli na fali i szukali bramki wyrównującej. W samej końcówce strzału próbował jeszcze aktywny Orejuela, ale wynik nie uległ już zmianie.

Jong Ajax – SC Cambuur 3:2 (3:0)

12. Cassierra, 17. Lang, 24. Eiting – 63. Robertha, 76. Robertha

Jong Ajax: Lamprou, Orejuela, Zeefuik, Bergsma, Bakker, Eiting, Mazraoui (85. Flemming), Dani de Wit, Lang (73. Nunnely), Cassierra, Johnsen.