Ajax oficjalnie przedstawił plany na okres przygotowawczy do sezonu 2018/19. Zgodnie z przewidywaniami podopieczni Erika ten Haga pojadą na dwa zgrupowania. Najpierw do Niemiec, później do Anglii.

Wszystko rozpocznie się bardzo szybko, bo już 18 czerwca. Tego dnia Ajacieden mają zgłosić się w siedzibie klubu. Nieco później do treningów wrócą reprezentanci swoich krajów. W sobotę, 23 czerwca odbędzie się pierwszy mecz sparingowy. Rywalem Ajaksu będzie amatorski VVSB. Pierwszy gwizdek o godzinie 15:00.

Pełna selekcja (oprócz graczy występujących na Mistrzostwach Świata) w dniach 25-30 czerwca będzie pracować na pierwszym zgrupowaniu w niemieckim Klosterpforte. Ostatniego dnia prawdopodobnie Ajax rozegra kolejny sparing, choć nie znamy jeszcze przeciwnika.

Następnie piłkarze Joden wracają do Holandii, gdzie zaplanowano dwa kolejne mecze testowe. W starym stylu, zagramy dwukrotnie jednego dnia (7 lipca). O godzinie 15:00 z duńskim Nordsjaelland na stadionie SDC Putten, natomiast o godzinie 19:00 rywalem będzie Steaua Bukareszt.

14 lipca Amsterdamczycy zameldują się w Birmingham. W angielskiej miejscowości trenować będą do 20 lipca. Będzie to ostatni etap przygotowań do sezonu. Tydzień później rozpocznie się walka w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Share:

Dodaj komentarz