Zakaria Labyad podpisał dziś z Ajaksem czteroletni kontrakt. W swoim pierwszym wywiadzie po transferze Marokańczyk nie krył zadowolenia.

Zgodnie z doniesieniami mediów Labyad przeniósł się z Utrechtu do Amsterdamu za 5,5 miliona euro. Kwota ta może wzrosnąć o pół miliona dzięki bonusom.

„W Utrechcie stałem się bardziej dojrzałym zawodnikiem. Jestem bardzo wdzięczny za to, że otrzymałem od nich szansę. Zwłaszcza w takim momencie mojej kariery. Po tym czasie nie mogłem marzyć o podpisaniu kontraktu z Ajaksem” – powiedział Labyad, który dodał następnie, że nie zamierza skupiać się na jednej pozycji w selekcji Erika ten Haga.

„Trener doskonale wie, co potrafię i na jakich pozycjach mogę grać. Preferuję występować w linii pomocy, ale uszanuję każdą decyzję trenera.”

Dobre relacje zawodnika ze szkoleniowcem Ajaksu prawdopodobnie miały decydujący wpływ na to, że transfer doszedł do skutku.

„On zawsze był szczery i bezpośredni w stosunku do mnie, ja odwdzięczałem się tym samym. Teraz po transferze do Ajaksu nasza dobra współpraca może być kontynuowana. To również pomogło mi podjąć właściwą decyzję. Było konkretne zainteresowanie ze strony innego topowego klubu z Holandii. Mogłem tez wyjechać za granicę. Wybrałem jednak w pełni świadomie przejście do Ajaksu” – powiedział nowy nabytek Joden.

Share:

Dodaj komentarz