Dominik Kotarski dołączył do Ajaksu niedawno, ale już może pochwalić się kilkoma fajnymi momentami w barwach Joden. Jednym z nich jest udział w okresie przygotowawczym do nowego sezonu.

Młody bramkarz trenuje obecnie w Niemczech z pierwszą drużyną. Mimo tego, że Chorwat nie ma praktycznie żadnych szans na grę w drużynie Ten Haga, wyjazd na pewno okaże się dla niego ważny.

„To mój pierwszy raz z drużyną na obozie. To dobre dla mnie móc trenować z tymi chłopakami. Wszystko toczy się szybciej, dużo się uczę i to dobre dla mojej pewności siebie i kariery.”

Kotarski ma się od kogo uczyć, bo razem z nim w Niemczech są Kostas Lamprou, Benjamin van Leer i oczywiście Andre Onana.

„Andre to zabawny chłopak, ale naprawdę świetnie jest z nim trenować, podobnie jak z Kostasem i Benjaminem. To dla mnie wielka sprawa, bo to dobrzy ludzie, którzy starają się mi pomóc i z którymi mogę porozmawiać o wszystkich bramkarskich sprawach.”

Ajax widzi w bramkarzu duży potencjał i myśli o nim jako zawodniku pierwszego składu w kolejnych latach. Póki co jednak, Dominik musi skupić się na bardziej realnych celach, chociażby ponownej walce z Jong Ajax o wygranie ligi.

„Myślę, że mamy dobrą drużyną, z którą możemy zrobić kolejny dobry wynik. Chcę zacząć budować coś w kolejnym sezonie. Chcę też zacząć uczyć się holenderskiego, żeby móc lepiej się komunikować. I oczywiście chcę bronić, bo to jest najważniejsza rzecz. Z niecierpliwością na to czekam.”

Share:

Dodaj komentarz