Konferencja przed PSV

  • 22 października 2021
  • Lesley
  • Promowane
  • 0
  • 347 wyświetleń

Erik ten Hag odbył już konferencję prasową przed niedzielnym hitem Eredivisie. Na Johan Cruyff ArenA ekipa Ajaksu podejmie PSV, nad którym ma obecnie zaledwie oczko przewagi. Ajax poszuka również rewanżu za dotkliwą porażkę w meczu o JC Schaal na początku sezonu.

W przeciwieństwie do ekipy gości, drużyna z Amsterdamu powinna zagrać w najmocniejszym składzie. Wicelider przyjedzie to stolicy prawdopodobnie bez Noniego Madueke oraz być może Cody Gakpo.

„Oczywiście po meczu z Borussią pojawiło się kilka małych problemów, ale raczej zostały już rozwiązane.”

„Nie spodziewam się wielu zmian. Mamy grupę piłkarzy z doświadczeniem i wielu z nich wie, jak radzić sobie z takim natłokiem spotkań. Wiedzą też doskonale jak odpocząć pomiędzy jednym, a drugim meczem.”

Ajax swoje spotkanie pucharowe rozegrał już we wtorek, a PSV wczoraj przegrało z Monaco. Ten wynik nie daje jednak żadnej nowej wiedzy na temat rywala.

„Znamy PSV bardzo dobrze, a oni znają Ajax. Graliśmy między sobą już wiele razy i nie sądzę, aby jedna i druga strona miała jeszcze jakieś duże sekrety.”

Ten Hag odniósł się również do plotek, które łączą Marka Overmarsa z pozycją w Newcastle United oraz plotek sugerujących zainteresowanie Anglików również Ten Hagiem.

„Nie mam żadnych odpowiedzi na te plotki, jak to zazwyczaj w ich przypadku bywa. Pozycja dyrektora technicznego to praca na lata. Marc wytyczył tutaj kilka lat temu ścieżkę według swojej wizji. Wszystko zaczęło działać i nie sadzę, aby ten proces już się zakończył.”

„Marc o niczym mnie nie informował i nie sądzę, aby coś ukrywał. Nie pracuję teraz nad tym i to zdecydowanie nie czas na takie rzeczy. Rośniemy jako drużyna. Oczekuję skupienia graczy tylko na tym i trener powinien być skupiony tylko na drużynie.”

Menadżer musiał zostać zapytany również o to, jak drużyna podejdzie do niedzielnego meczu po dotkliwej porażce na początku sezonu.

„Nie chcę porównywać niczego z tamtym meczem. Nie chcemy jednak przegrać. Nienawidzimy przegrywać więc niedziela jest dla nas czasem rewanżu.”

„Zagraliśmy ostatnio świetne spotkanie i zdarzało nam się grać dobrze z PSV. To wszystko zależy od nas, ale oczywiście PSV ma dobrą drużynę, a my gramy piłkę, która im odpowiada. Nie będziemy jednak tego zmieniać. Nie podejdziemy do tego spotkania inaczej. Wiemy jednak, że musimy zagrać lepiej. Ostatnio traciliśmy piłkę od razu po jej odzyskaniu i tym razem musimy być w stanie utrzymać ją dłużej. Raz jeszcze powiem, że nie lubię porównywać spotkań, bo to nie ma sensu. Jasne jest to, w jakiej byliśmy wówczas sytuacji, ale wolę spoglądać do przodu.”

Erik pochwalił również Remko Pasveera, który w ostatnim meczu był jednym z bohaterów Ajaksu. Doświadczony bramkarz rozegrał zdecydowanie najlepsze spotkanie w barwach klubu i pokazał, że jednak można mu zaufać.

„Wiem, że nie jest łatwo trafić tutaj w wieku 37 lat i zaadoptować się do stylu gry. Oceniliśmy jednak, że on dalej ma potencjał i musiał tylko wykonać pewne kroki naprzód. Zrobił już jasny progres i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Chcemy jednak, aby rozwijał się dalej. Ostatnie mecze były potwierdzeniem jego formy i teraz musi pokazywać to częściej.”

W ostatnich tygodniach po słabej grze Pasveera zaczęto sugerować, iż do bramki Ajaksu może wrócić Andre Onana.

„Nie rozmawiałem z nim o tym i nie jest to dla mnie teraz istotne. Mamy zaufanie do Pasveera i wyraźnie to pokazujemy. On się rozwija i pokazuje, że może być wartościową postacią dla Ajaksu.”

Share:

Dodaj komentarz