Konferencja przed Klasykiem

  • 16 grudnia 2021
  • Mickey
  • Promowane
  • 0
  • 361 wyświetleń

Erik ten Hag spotkał się dziś z dziennikarzami i omówił bieżące tematy. W najbliższą niedzielę czeka nas pierwszy w tym sezonie De Klassieker – Ajax wybiera się do Rotterdamu na pojedynek z Feyenoordem.

Szkoleniowiec Ajaksu zdradził, że w niedzielę prawdopodobnie nie zobaczymy Mazraouiego.

„Mamy duże wątpliwości. Jeśli miałbym to teraz oceniać, to większe szanse są na to, że on nie zdąży na niedzielę. Mamy w selekcji opcje, by go zastąpić. Jestem zadowolony z Renscha i jego rozwoju. Były postępy w meczach z Besiktasem, Sportingiem i Willem II, ale zawiódł w starciu z AZ. Wiemy, na co go stać i częściej chcemy oglądać maksimum jego możliwości. Niedzielny mecz to świetna okazja dla niego, by się wykazać” – powiedział Ten Hag.

Przed starciem z Feyenoordem nie mogło oczywiście zabraknąć tematu Berghuisa. Trener jest bardzo zadowolony z poczynań byłego kapitana „Portowców”.

„On szybko stał się naszym ważnym zawodnikiem i naturalnie tak samo będzie w niedzielę. Rozmawialiśmy na ten temat już wiele razy, on wie czego od niego oczekujemy. Zagramy na pustym stadionie, co ma dla nas swoje dobre i złe strony. Musimy się do tego dostosować. Berghuis doskonale czuje się na pozycji numer 10, tam świetnie wykorzystuje swoją kreatywność, inteligentnie porusza się po boisku, stwarza okazję i przestrzeń dla innych zawodników i dobrze rozumie grę pomiędzy formacjami, naprawdę jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. On ciężko pracuje, również defensywnie, co mogło niektórych zaskoczyć, patrząc na jego postawę w Feyenoordzie, gdzie nie miał takich zadań.”

Ten Hag spodziewa się trudnego meczu w Rotterdamie. Holender na treningach stara się wpoić zawodnikom, jak bardzo ważny jest to mecz.

„Uważam, że można to symulować i wprowadzać na treningach. To jest dla nas bardzo ważny punkt uwagi, ponieważ wciąż istnieją momenty, w których brakuje nam siły woli. Musimy nad tym pracować. Moim zadaniem jest wprowadzenie pewnej mentalności do zespołu, ale nie wszystko jest ode mnie zależne. Potrzebujemy piłkarzy z charakterem. Postaci, które swoją charyzmą pozwolą wprowadzić taką mentalność.”

„Feyenoord ma świetny zespół i bardzo dobrego trenera. Oni są w trakcie pozytywnego procesu i pojedynek z nimi będzie dla nas interesującym wyzwaniem. Tworzą dobry kolektyw. Oczywiście, że jestem zaintrygowany, jak potoczy się ten mecz pod względem taktycznym, ale oba kluby znają się na wylot, nie oczekiwałbym niespodzianek. Taktycznie decydujące będą małe detale, a kluczem może okazać się postawa mentalna. Zakładam, że widzieli to, jak AZ grało przeciwko nam. Czy Klasyk jest związany z nienawiścią między klubami? Nie lubię tego słowa. Niech to będzie po prostu zażarta rywalizacja” – zakończył Ten Hag.

De Klassieker: Mecz Feyenoord Rotterdam – Ajax Amsterdam odbędzie się w niedzielę, 19 grudnia o godzinie 14:30.

Share:

Dodaj komentarz