Alfred Schreuder w towarzystwie Dusana Tadicia odbył swoją pierwszą konferencję prasową jako menadżer Ajaksu Amsterdam.

Schreuder dość niespodziewanie ujawnił, że jutro między słupkami Ajaksu stanie Jay Gorter.

“Mamy trzech doskonałych bramkarzy. Dwóch starszych i jednego młodego z ogromnym potencjałem. Gorter ma za sobą udany okres przygotowawczy. Nie jest tak, że jest już numerem jeden na cały sezon, ale mogę potwierdzić, że jutro zagra od początku. Za wcześnie na to, aby decydować o tym, kto będzie numerem jeden w tym sezonie.”

W starciu z PSV menadżer będzie miał do dyspozycji prawie całą kadrę, a wyjątkiem będzie tylko Mohamed Ihatarren, który dalej nie wznowił treningów.

“To sprawa klubu. Podjęliśmy w tym aspekcie pewne ustalenia i zamierzam się ich trzymać.”

“Bassey jest gotowy do gry, ale nie podjęliśmy jeszcze decyzji. Antony leczył kontuzję dłużej niż Timber. Wydaje się być gotowy do gry, ale ostateczną decyzję podejmiemy pewnie w sobotę rano. Musimy być jednak ostrożni i dbać o jego zdrowie.”

Nowy boss Ajaksu ma świadomość tego, że jego klub wciąż czeka wiele pracy, ale już teraz wierzy, że prezentowany poziom może pozwolić na wygranie spotkania z PSV.

“W ostatnich tygodniach zrobiliśmy tyle, ile mogliśmy. Nasz poziom poszedł do góry od momentu dołączenia reprezentantów kraju. Wciąż jest wiele miejsca na poprawę, zarówno w zakresie fizycznym, jak i we współpracy i zgraniu. We wtorek i środę widziałem jednak wiele dobrego i dzisiejszy trening również wywarł na mnie pozytywne wrażenie.”

“Myślę, że jesteśmy trochę do tyłu, jeśli chodzi o poziom przygotowania fizycznego, ale ten mecz to również kwestia mentalna. Trudno uniknąć takich “braków”, bo po trudnym sezonie chcieliśmy dać piłkarzom dobry okres odpoczynku. Za tym, że PSV rozpoczęło przygotowania szybciej stoi konkretny powód. To oczywiście nie powinno być jednak żadną wymówką, bo mamy szeroką selekcję i możemy dokonać pięciu zmian.”

“Pierwszy mecz i od razu gra o trofeum to trudna sprawa, ale jednocześnie świetny początek tego całego procesu. Ważne jest, abyśmy rozpoczęli dobrze i od razu dali piłkarzom poczucie tego, że możemy wygrać wiele, ale musimy zrobić to razem. Mamy dobry wgląd w to, jak gra PSV. To inna drużyna w porówaniu z tą sprzed roku. Wyglądają na dobrą i stabilną drużynę, a Ruud wykonuje dobrą pracę.”

Schreuder w swojej pierwszej konferencji prasowej wyraził ogromny podziw dla Dusana Tadicia i wskazał, że bardzo na niego liczy.

“Oczywiście nigdy nie wiadomo, czy będzie grał, może przecież być kontuzjowany. Dusan w ostatnich latach udowodnił jednak jak wielką dla Ajaksu jest postacią. Jeśli gra na swoim poziomie, zawsze jest pewien miejsca w składzie i to dla mnie logiczne.”

Dusan Tadić ma świadomość tego, że PSV ma za sobą udane okienko transferowe, ale mimo tego wierzy w sukces swojej drużyny.

“PSV dokonało dobrych transferów, a Luuk de Jong to świetny zawodnik. Bergwijn, Wijndal, Bassey i Brobbey to jednak również świetni piłkarze. Największe wrażenie zrobił póki co Bergwijn. To doskonały zawodnik i chciałem z nim grać już od długiego czasu. Bassey to prawdziwa bestia, a Wijndal ma umiejętności.”

“Myślę, że szanse na zwycięstwo to obecnie 50:50. Zobaczymy, kto będzie lepszy. Ja liczę na to, że uda nam się zgarnąć paterę. Uważam, że w zeszłym roku nie byliśmy gotowi na to spotkanie, ale teraz jest inaczej i znajdujemy się na podobnym poziomie przygotowania fizycznego.”

 

 

Zostaw komentarz