Alfred Schreuder odbył już konferencję prasową przed niedzielnym meczem ligowym z FC Groningen.

Pierwsze pytanie konferencji dotyczyło sytuacji Dusana Tadicia i doniesień o napaści rabunkowej, która miała miejsce w ostatnich dniach.

“Dusan ma się dobrze. Minęło już trochę czasu i to już dość stare wiadomości. Oczywiście to okropne, kiedy coś takiego się dzieje. To jego prywatna sprawa, ale możemy potwierdzić, że ma się bardzo dobrze i nic mu nie jest. Nie chciał pominąć nawet meczu z Fortuną, który miał miejsce niedługo po ataku.”

Schreuder poruszył również temat bogactwa, którym obecnie dysponuje, szczególnie w linii ataku.

“Będąc tylko człowiekiem, trudno jest czasem posadzić zawodnika na ławce. Mogę jednak wybrać do gry tylko jedenastu. Oczywiście pozycje z przodu są mocno okupywane i rywalizacja wzrosła w porównaniu z zeszłym rokiem.”

“W meczu z Groningen mamy niedostępnego tylko jednego gracza, zawieszonego Calvina Basseya. Reszta może grać.”

Menadżer został również zapytany o osobę Ihattarena, który dalej nie trenuje z drużyną i jego sprawa zaczyna robić się bardzo dziwna.

“Nie mogę zbyt wiele o tym powiedzieć. Wiem tylko, ze rozmowy trwają i muszę to tak zostawić. Jego przygoda z Ajaksem z pewnością nie dobiegła końca. Wiem, że rozmawiają i to wszystko, co słyszałem.”

W meczu z Groningen jeśli nie będzie takiej nagłej potrzeby, na wiele minut liczyć nie będzie mógł Lorenzo Lucca.

“Lucca to duży talent. Trafił jednak do nas zaledwie tydzień temu i musimy wprowadzać go do gry ostrożnie.”

Nie jest tajemnicą, że Ajax chce pozbyć się z klubu kilku piłkarzy jeszcze przed zakończeniem okienka, ale i w tym aspekcie Schreuder postawił na tajemnicę.

“Nie będę mówił o tym, którzy piłkarze mogą odejść. Mam zamiar porozmawiać z nimi o tym osobiście.”

“Niewykluczone też, że wyznaczymy wkrótce deadline w sprawie ewentualnych odejść innych graczy. Oczywiście w dalszym ciągu liczę na to, że kadra nie zostanie naruszona.”

W starciu z Fortuną Sittard menadżer Ajaksu popełnił dość wyraźny i widoczny błąd w doborze składu. Zmiana Briana Brobbeya w drugiej połowie nieco odmieniła oblicze słabego tamtego dnia Ajaksu.

“Myślę, że wszyscy widzieli w meczu z Fortuną, że lepiej funkcjonowaliśmy z Brianem jako napastnikiem i Dusanem na 10. Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni tym, jak ułożyło się to w drugiej połowie. Zobaczycie, czy w niedzielę zrobimy to ponownie.”

“Mamy plan na Briana, aby był sprawny do gry przez 90 minut. Nie możemy zrobić przeskoku z 45 minut do 90 od tak.” – dodał Alfred.

Schreuder potwierdził również, że w meczu z Groningen nie ma żadnej szansy na grę Jorge Sancheza, który dołączył przedwczoraj do Ajaksu.

Na sam koniec Schreuder poruszył temat numeru jeden między słipkami.

“Przed kontuzją Remko było numerem jeden. Teraz ponownie jest sprawny i gotowy do gry, ale przed meczem o Johan Cruyff Schaal zagrał tylko raz i uznałem, że to za wcześnie, aby postawić na niego w bramce. W zeszłym tygodniu podjąłem tą decyzję i jesteśmy zadowoleni z tego, co wniósł. Czy będzie pierwszym bramkarzem na niedzielę? To też zobaczycie.”

Zostaw komentarz