Konferencja przed finałem

  • 15 kwietnia 2022
  • Lesley
  • Promowane
  • 0
  • 403 wyświetleń

Erik ten Hag i Dusan Tadić odbyli już konferencję prasową przed niedzielnym meczem KNVB Beker. Już za dwa dni Ajax zmierzy się z PSV na De Kuip, a stawką meczu będzie triumf w Pucharze Holandii.

W Amsterdamie najgłośniej jest obecnie o sytuacji związanej z Andre Onaną. Wczoraj w mediach pojawiły się doniesienia o tym, iż Kameruńczyk zostanie odstawiony od składu na rzecz Maartena Stekelenburga, który wraca do gry po długiej kontuzji. Onana po ostatnim meczu wypowiadał się bardzo negatywnie o kibicach Ajaksu oraz wzbudzał irytuacje wśród kolegów, kiedy po zakończonym meczu nie chciał świętować zwycięstwa nad Spartą Rotterdam.

„Czy jestem nim rozczarowany? O takich sprawach rozmawiam z moimi zawodnikami, a nie z wami.” – powiedział krótko Ten Hag, który dość szybko otrzymał podobne pytanie.

„Wydaje mi się, że już o tym mówiłem i odpowiedziałem na to pytanie? To wciąż zawodnik Ajaksu, ale nie jest w najlepszej formie. Pierwsi decyzje dotyczącą składu usłyszą ode mnie piłkarze.” – dodał z wyraźną irytacją Erik.

Erik nie mógł również uciec przed pytaniem dotyczącym jego przejścia do Manchesteru United. Czemu o tej sprawie nie mówi się póki co głosno?

„Ponieważ pracuje i służę Ajaksowi. Musimy wygrać dwa trofea, które pozostały nam do wygrania. Możecie próbować zadawać mi kolejne pytania i próbować uzyskać odpowiedzi, ale ja jestem tutaj dzisiaj, aby rozmawiać tylko o Ajaksie, bo na nim się skupiam. Mam dość pracy przed niedzielnym meczem. Trenowaliśmy w tym tygodniu fantastycznie, piłkarze wyczekują tego spotkania. W grupie jest wiele energii i mam nadzieję, że to samo uda nam się pokazać w niedzielę. Powtórzę się jeszcze raz, czy macie jakieś pytania dotyczące Ajaksu i niedzielnego meczu?

„Przez te wszystkie lata przyzwyczailiśmy się do plotek dotyczących piłkarzy jak i trenerów. To dla nas norma i w ogóle nas to nie rusza. Pełne skupienie musi być tylko na tym, aby wygrywać mecze.”

Kibice Joden mogą jednak odetchnąć z ulgą, bo na papierze Ajax powinien w niedzielę pojawić się na boisku w niemal najmocniejszym możliwym zestawieniu.

„Zarówno Lisandro Martinez jak i Noussair Mazraoui są gotowi do gry w niedzielę. Znak zapytania został przy osobie Nicolasa Tagliafico.”

Nie wydaje się jednak, aby Ten Hag zdecydował się włączyć do selekcji Mohammeda Ihatarrena, chociaż wypowiedział się o nim w lepszym tonie niż w ostatnich tygodniach.

„To wielki talent, który bardzo się rozwija, ciężko pracuje i poprawia w każdym aspekcie. Przed nim jednak daleka droga, ale mam nadzieję, że będzie nią podążał. Czy znajdzie się dla niego miejsce w selekcji? Pierwszy usłyszy to ode mnie piłkarz.”

Pytanie dotyczące przyszłości menadżera otrzymał również Dusan Tadić, a autorem kolejnego pytania był oczywiście Mike Verweij z Telegraaf.

„Przede wszystkim mam nadzieję, że z nami zostanie. Jest jednak doskonałym menadżerem, jednym z najlepszych na świecie, dlatego pasuje również do Premier League. Taktycznie jest najlepszy. Będąc na boisku zawsze wiesz, co masz robić.”

Share:

Dodaj komentarz