Konferencja przed Besiktasem

  • 27 września 2021
  • Lesley
  • Promowane
  • 0
  • 322 wyświetleń

Erik ten Hag w towarzystwie Daleya Blinda odbył już konferencję prasową przed jutrzejszym meczem Ligi Mistrzów. Na Johan Cruyff ArenA Joden zmierzą się z Besiktasem Stambuł i powalczą o drugą wygraną w tegorocznych rozgrywkach. 

W przeciwieństwie do rywali, Erik ten Hag nie ma na co narzekać i we wtorek będzie miał do dyspozycji w zasadzie pełen skład. Do gry w weekend wrócili bowiem Davy Klaassen czy Deyvne Rensch. Jedynym nieobecnym pozostanie Stekelenburg. Ten Hag przestrzega jednak przed lekceważeniem rywali.

„W Lidze Mistrzów nie ma słabych przeciwników i łatwych spotkań. Spojrzałem na ich selekcję i jest bardzo szeroka. Prawdą jest, że brakuje im kilku podstawowych graczy, ale z pewnością przyjechali tutaj pewni siebie, podobnie jak my jesteśmy. Oni mają technicznie uzdolnionych graczy i zagrają z dużą determinacją. Najgroźniejszy zawodnik? Michy Batshuayi.”

„Davy Klaassen jest wystarczająco sprawny, aby zacząć w pierwszym składzie. Był niedostępny kilka tygodni, ale już od pewnego czasu nei ma żadnych sygnałów alarmujących. Czy tak będzie? Przekonamy się. Trzeba podjąć decyzję. Myślę, że jestem w tym całkiem niezły. Wybieram drużynę, która uważam, iż ma największe szanse na zwycięstwo.”

Powrót do gry Klaassena może oznaczać, iż Ten Hag posadzi na ławce Stevena Berghuisa, który pod nieobecność Daviego świetnie wprowadził się w pierwszy skład Joden.

„Wielką umiejętnością Daviego jest czucie przestrzeni i umiejętności wchodzenia w nie. Jego praca defensywna również jest fantastyczna.”

„Berghuis potrafi dokonywać dobrych wyborów, dużo widzi, ma świetną technikę, aby posłać ostatnie podanie. Zaskoczył mnie progre jako wykonał w zakresie poruszania się i współpracy z napastnikiem. Robi to naprawdę dobrze, a na tej pozycji jest to dla nas bardzo ważne.”

Daley Blind z niecierpliwością czeka już na spotkanie, które będzie dla niego 50 występem w Lidze Mistrzów.

„Mecze w Lidze Mistrzów zawsze są wyjątkowe, szczególnie kiedy wychodzisz na boisko w pierwszym składzie i słyszysz ten hymn. Czekamy na atmosferę Areny, bo brakowało nam jej, szczególnie w trakcie spotkań w Europie.”

„W tym momencie jesteśmy na dobrej drodze, ale musimy rosnąć dalej z każdym meczem. Patrzymy z meczu na mecz. Musimy wyciągnąć z siebie wszystko co najlepsze.”

Doskonała gra Ajaksu sprawia, iż w mediach oraz wśród kibiców pojawiają się tezy o tym, że Ajax stać na grę w finale Ligi Mistrzów.

„To duży optymizm. Kilka tygodni temu po remisie w Enschede i porażce w Johan Cruyff Schaal nie było nas stać na nic, a teraz nagle zagramy w finale Ligi Mistrzów? W Holandii jesteśmy dobrzy w wyrażaniu swoich opinii w mediach. Niektóre są realistyczne, a niektórym tego brakuje. To czysty oportunizm, ale nie mam nic przeciwko. Mogę skomentować to tylko uśmiechem.”

Mimo tego, że Ajax jest faworytem wtorkowego meczu trzeba pamiętać, iż w ostatnich spotkaniach Joden lepiej radzą sobie na wyjazdach.

„U siebie rywale grają otwarcie, co tworzy dla nas miejsce.” – powiedział Blind.

„W domu jesteśmy czasem zbyt niecierpliwi. Czasem trzeba sobie uświadomić, że remis też jest dobrym wynikiem.”

Share:

Dodaj komentarz