Konferencja przed Atalantą

  • 26 października 2020
  • Lesley
  • Pozostałe
  • 0
  • 860 wyświetleń

Erik ten Hag i Daley Blind odbyli już konferencję prasową przed jutrzejszym arcyważnym meczem Ligi Mistrzów w Bergamo.

Teb Hag ma już plan na spotkanie z Atalantą, ale tradycyjnie postanowił nie zdradzać elementów, jakie przygotował na to spotkanie.

„Atalanta gra inaczej, więc musimy szukać innych rozwiązań. Blind w pomocy? Możliwe. Huntelaar? Nie jest w pełni zdrów. Nie mamy żadnych innych wątpliwości, co do kadry.”

„Atalanta to bardzo atrakcyjnie grająca drużyna, której podobnie jak trenerowi należą się słowa uznania. Trzy, cztery lata budowy, podobna selekcja z sukcesami na rynku transferowym. Jutro chodzi jednak o to, o co zawsze. Przejąć inicjatywę. Zakładamy pozytywny rezultat, ale to dopiero druga kolejka. Mamy dużo pewności siebie. Sześć punktów straty? Nadal przyjdzie nam grać w piłkę. Chcemy rozmawiać o tym meczu czy tylko o potencjalnych negatywach? Czy możemy znowu przegrać? Takie gdybania nie mają teraz sensu. Zakładamy wygraną. „Jak już mówiłem wcześniej, kluczem do wygranej będzie przejęcie inicjatywy. Atalanta gra inaczej niż Liverpool. Być może rozwiązaniem jest gra Blinda w pomocy, a może w obronie.”

Zdanie menadżera podziela Daley Blind, który nie chce rozważać potencjalnej porażki.

„Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne są tutaj trzy punkty, a już na pewno jeden. Nie powiem jednak, że w przypadku porażki to koniec. Myślę, że takie rzeczy już się zdarzały, również samej Atalancie. Przegrali trzy mecze, a i tak awansowali dalej. Zawsze chcemy wygrywać i jurto będzie podobnie. Atalanta udowodniła jednak, jak mocną jest drużyną. Grają do przodu na dużej intensywności, z silnym pressingiem i bardzo atrakcyjnym stylem gry. Myślę jednak, że dobrze ich przeanalizowaliśmy i wiemy, czego się spodziewać.”

Ten Hag pochwalił również Holendrów, którzy z sukcesami występują w Bergamo.

„Hateboer i De Roon to fantastyczni zawodnicy z doskonałą mentalnością. Przez Atalantę dostali się do reprezentacji, a to oczymś świadczy.”

„Lammers to bardzo inteligentny zawodnik. Jest tutaj chwilę, ale już zaimponował. De Roon i Hateboer bardzo się rozwinęli. Za to również słowa uznania.”

Na sam koniec boss poruszył temat koronawirusa, który od początku sezonu daje o sobie znać.

„To duża trudność. Raz po raz trzeba się borykać z ograniczeniami, na przykład, kiedy przed meczem wypada ci istotny zawodnik i na szybko musisz zmieniać skład. Wierzę jednak w stosowane obostrzenia. Nie da się uniknąć wirusa, ale można utrzymać go z dala jak najbardziej się da.”

„Tego nie da się uniknąć nawet jeśli wszyscy przestrzegają zasad. Ciężko jednak pracujemy, a nasi pracownicy i piłkarze wiedzą, jak duża jest to odpowiedzialność.”

Share:

Dodaj komentarz