Klaassen: Jestem dumny

Davy Klaassen był bardzo zadowolony po niedzielnej wygranej z FC Utrechtem.

Pomocnik po raz kolejny okazał się bardzo ważną dla Ajaksu postacią, zdobywając gola, który otworzył niedzielny mecz.

„Może to nie był taki mecz walki, jaki obserwujemy tutaj zazwyczaj, ale myślę, że dla nas było to fajne spotkanie. W drugiej połowie zagraliśmy dobry mecz. W tym sezonie jest jednak tak, że grając u siebie coś tracisz. Grając na wyjeździe to jednak zaleta. Mimo wszystko brakuje mi kibiców, bo nasi fani zawsze byli obecni również na spotkaniach wyjazdowych.” – powiedział Klaassen, który w meczu z Utrechtem zagrał w roli defensywnego, a następnie ofensywnego zawodnika.

„Oczywiście, że chce częściej chodzić do przodu, ale każdy chce. Grasz w piłkę po to, aby strzelać gole. Tak, mam teraz nieco inną rolę niż podczas mojego pierwszego pobytu tutaj, ale czuję się z tym dobrze. W trakcie gry zagranicą nauczyłem się, że atak to nie wszystko.”

Już jutro Davy wyjedzie na zgrupowanie reprezentacje, czego w ostatnich latach nie mógł doświadczyć.

„Oczywiście to zawsze świetna sprawa grać dla reprezentacji narodowej. Jestem dumny. Wiem jak to działa. Grając w drużynie z dołu Bundesligi jest ciężej dostać się do reprezentacji niż grając tutaj.”

„Daję z siebie wszystko każdego dnia. Wygrywamy mecze, gramy nieźle i ja sam również jestem zadowolony z formy. Pracowałem z De Boerem długo i on zna mnie bardzo dobrze.”

Share:

Dodaj komentarz