Dwa trafienia Daniego de Wita i Jong Ajax pokonuje FC Oss 2:0. Dzięki temu drużyna z Amsterdamu samodzielnie zasiada na fotelu lidera Jupiler League.

Pierwsze minuty gry przyniosły bardzo spokojne tempo i brak ciekawych akcji. Pierwszą sytuację strzelecką mieli przyjezdni, ale Lamprou był na posterunku. Jong Ajax odpowiedział akcją Johnsena, po której okazję miał Cassierra. Jeszcze ciekawiej zrobiło się tuż przed przerwą. Najpierw świetną okazję zmarnował Rasmus Kristensen po odegraniu Cassierry. W 39 minucie doczekaliśmy się pierwszego trafienia. Z lewej strony precyzyjnie dośrodkował Bakker, a uderzeniem głową golkipera pokonał De Wit.

W drugiej części gry Jong Ajax utrzymywał przewagę i posiadanie piłki. Gospodarze kreowali kolejne ofensywne akcje, ale często brakowało ostatniego, dokładnego podania. W 72 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się De Wit. Pomocnik wykorzystał świetne podanie Cassierry. W ostatnich minutach prowadzenie mogło zostać podwyższone, ale między innymi pomylił się Kaj Sierhuis, który wszedł z ławki. Jong Ajax zgarnął jednak dość pewnie trzy punkty i zasiadł na fotelu lidera.

Jong Ajax – FC Oss 2:0 (1:0)

39. De Wit, 72. De Wit

Jong Ajax: Lamprou, Kristensen, Doekhi, Bergsma, Bakker, Mazraoui, D. De Wit, Bijleveld (67. Nunnely), Lang (77. Sierhuis), Cassierra, Johnsen