Zespół rezerw Ajaksu Amsterdam w poniedziałkowy wieczór odniósł jedenaste zwycięstwo w sezonie. Tym razem podopieczni Michaela Reizigera pokonali FC Den Bosch 1:0. Wynik może wskazywać na wyrównane spotkanie z niedużą ilością sytuacji podbramkowych. Rzeczywiście w tym meczu zespół Ajaksu miał wyraźną przewagę i wiele sytuacji, które powinny zakończyć się bramką. Dużą nieskutecznością popisał się Cassierra, który mógł skończyć ten mecz z hattrickiem. Jedyna bramkę, na początku spotkania zdobył Nunnelly.

Ajax od początku tworzył sobie sytuacje i po pierwszych 10 minutach mógł prowadzić już 3:0. W 6 minucie spotkania gospodarze wykonywali dwa rzuty rożne z rzędu. Przy pierwszym dobrą okazję miał Bergsma, ale w ostatniej chwili rywal zablokował strzał kapitana. Przy drugim rożnym De Wit uderzył z woleja, ale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką.  W 9 minucie spotkania cudowną asystę zaliczył Noa Lang. Lewoskrzydłowy zszedł do środka i dośrodkował piłke idealnie do wbiegającego w pole karne Nunnelyiego.

W pozostałej części gry Ajax w pełni panował nad sytuacją na boisku. Na podwyższenie wyniku nie pozwalała jednak rażąca nieskuteczność. Parę sytuacji miał Cassierra, Sierhuis, czy Lang. Gra Ajaksu momentami mogła się podobać, szczególnie dobre wrażenie pozostawił po sobie 18-letni Noa Lang. Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić w 82 minucie. Azivov wstrzelił piłkę w pole karne Ajaksu. Piłka minęła Van Bladerena i Danny Verbeek miał 100-procentową sytuację na strzelenie bramki. Jednak z najbliższej odległości strzelił w poprzeczkę. Ajax wygrał to spotkanie w pełni zasłużenie. Utrzymywał się dłużej przy piłce i tworzył sobie więcej sytuacji. Rywali stać było tylko na akcję z 82 minuty, która mogła dać remis, gdyby nie fatalne pudło pomocnika gości.  Joden zajmują akutalnie 3 miejsce w tabeli Eerste Divisie z 36 punktami.

Jong Ajax 1:0 Den Bosch
1:0 Nunnely 9’

Składy:
Jong Ajax: Van Bladeren; Dankerlui (62. Bakboord), Doekhi, Bergsma, Bakker; Matusiwa, D. de Wit, Mazraoui; Nunnely, Cassierra, Lang (76. Sierhuis).
Den Bosch: Heemskerk; Biemans, Heymans, Van Son, Blummel (46. Verbeek); Kaars (46. Brouwers), Mert, Kersten; Bouyaghlafen (71. Azizov), Van der Sande, Deijl.