Trener Ajaxu pojawił się przed kamerami z mieszanymi uczuciami po remisie 0:0 z Unionem Berlin. Stwierdził, że Ajax stać na znacznie więcej.

Johnny Heitinga zaznaczył, że wszyscy są bardzo chętni do gry i dają z siebie wszystko ale przeciwnik był trudny. “Nie bez powodu zajmują drugie miejsce w Bundeslidze. Więc my też musimy być dobrzy. Były takie momenty, ale wtedy dokonujemy złego wyboru przy piłce lub spowalniamy grę”

Heitinga sam zauważył, że Ajax słabo zagrał pierwszą połowę: “Nie byłoby dobrze, gdyby w moim zespole panował strach. Byliśmy cierpliwi i chcieliśmy utrzymywać się przy piłce. To dobrze, ale chodzi też o tempo i tworzenie przewagi”.

Trener uważa, że Ajax ma wystarczająco atutów i cech, by zrobić różnicę w ofensywie. “Myślę, że widzieliśmy to również w ostatnich tygodniach. Jeśli wiemy, co zrobiliśmy źle i co naprawić to wcale się nie martwię“.

Za tydzień Ajax czeka ciężki rewanż. “Wiemy, że czeka nas ciężkie zadanie w przyszłym tygodniu. FC Union Berlin to twardy zespół i od nas zależy, czy dopracujemy to, co można było zrobić lepiej dzisiaj”.

Heitinga pochwalił też bramkarza Rulliego “Miałem dziś świetnego bramkarza”.

Przypomnijmy, że był to debiut naszego nowego trenera w europejskich pucharach.

 

1 Comment

Zostaw komentarz