Klaas-Jan Huntelaar ponownie okazał się ważną postacią Ajaksu w tym sezonie. Dwa gole i asysta w meczu z Emmen dały mu tytuł gracza meczu.

Doświadczony 35-letni napastnik w obecnym sezonie imponuje formą. Mimo tego, że brakuje mu nieco skuteczności i tak jest obecnie niezastąpiony. Wczoraj przed Hunterem nie obronili się gracze beniaminka.

„Ich intencją było blokować dostęp do bramki jak długo to możliwe, ale już po ośmiu minutach udało się to zakończyć.” – powiedział Hunter.

„Strzelanie bramek i radość po nich to zawsze fajna sprawa, ale najlepiej jest, kiedy wygrywa się spotkania.” – dodał.

Napastnik po 60 minutach opuścił murawę, bowiem zgodnie z wcześniejszymi słowami Erika ten Haga, trzeba dobrze dysponować jego siłami.

„To trener dokonuje wyborów. Ja chcę grać, ale oczywiście rozumiem to. Trener chce, aby wszyscy byli w formie, również ze względu na to, że mamy trudny terminarz.”

Huntelaar póki co jest zadowolony z pracy z Ten Hagiem oraz swojej formy.

„Krytyka pojawia się zawsze. My jednak stoimy murem za trenerem. On robi dobrą robotę, podobnie jak Overmars wzmocnieniami.”

„Miałem w tym miesiącu urodziny, więc był to dla mnie naprawdę topowy okres.” – skomentował swoje siedem bramek 35-latek.

Share:

Dodaj komentarz