Huntelaar: Schalke potrzebuje mnie bardziej

Klaas-Jan Huntelaar nie jest pewien, czy czwartkowy mecz z Twente nie był jego ostatnim w barwach Ajaksu.

37-latek po raz kolejny wykazał się ogromną klasą i zapewnił Ajaksowi bardzo cenne trzy punkty w meczu z Twente. Piłkarza chce mieć jednak u siebie Schalke.

„Schalke faktycznie się zgłosiło i rozmawiałem o tym z Ajaksem. To trudny wybór, bo to dwa kluby, które lubię najbardziej. O to, czy Ajax chce mnie puścić powinniście zapytać Marka Overmarsa.”

„Oczywiście, że przyjście Hallera odgrywa w tym swoją rolę. Zawsze trzeba próbować dokonać odpowiedniego wyboru, bo nigdy nie wie się wszystkiego z góy. Trzeba wyważyć wszystkie za i przeciw. W Ajaksie mam szansę na lepszy koniec, być może z mistrzostwem i pucharem, ale to Schalke potrzebuje mnie bardziej. Muszę się z tym przespać. Teraz cieszę się jednak tym, co się stało.” – dodał na temat swojej przyszłości i super wejścia w meczu z Twente.

Mimo tego, że doświadczony napastnik dalej potrafi być ważnym elementem drużyny, wszystko wskazuje na to, że jednak zakończy swoją piłkarską karierę po sezonie.

„Myślę, że to była dobra decyzja. Wiem jednak, że dalej mogę być wartością dodaną i nie mam co do tego wątpliwości. Trzeba jednak dokonać wyboru. Grałem w Ajaksie przez 6,5 roku, a w Schalke 7. To wielkie kluby. To tak jakby trzeba było wybrać pomiędzy jednym ze swoich dzieci.”

Share:

One Response to the post:

  • Phenom
    at 08:31

    W obliczu możliwego odejścia Brobbeya i chimerycznego Traore na tę chwilę jest napastnikiem (podkreślam napastnikiem, nie skrzydłowym ustawionym z konieczności, ani Labyadem) numer dwa. W Schalke też raczej nie będzie przewidziany do pierwszego składu.
    Klaas nie świruj tylko zostań z nami i dograj sezon z mistrzostwem, a najlepiej zostań jeszcze na kolejne lata 😀

  • Dodaj komentarz