Hamstra i Huntelaar zbierają pochwały

Czy ten duet definitywnie zastąpi w Ajaksie Overmarsa?

Dyrektor generalny Ajaksu, Edwin van der Sar nie wyklucza, że klub nie zdecyduje się na powołanie zupełnie nowego dyrektora sportowego. Sytuację można rozwiązać wewnętrznie. Obowiązki Marka Overmarsa może na stałe przejąć Gerry Hamstra, któremu asystować może Klaas-Jan Huntelaar. Nie jest to jeszcze przesądzone, choć nieoficjalnie mówi się, że jest to jedna z głównych opcji.

„Ajax daje ludziom szansę. To przede wszystkim dzieje się na boisku w kontekście młodych utalentowanych zawodników, ale jest możliwe również w innych sytuacjach. Jeśli ktoś spisuje się dobrze, może zostać nagrodzony” – powiedział Van der Sar w rozmowie z De Telegraaf.

Gerry Hamstra został mianowany kierownikiem technicznym w zeszłym roku, początkowo jako prawa ręka Overmarsa. Po jego odejściu na początku tego roku tymczasowo przejął jego stanowisko. Dwa miesiące temu klub zatrudnił Klaasa-Jana Huntelaara w bliżej nieokreślonej roli w sztabie technicznym. Obaj panowie są chwaleni za swoją pracę w ostatnich tygodniach i istnieje szansa, że będą to kontynuować już z Hamstrą jako pełnoprawnym dyrektorem sportowym.

Share:

Dodaj komentarz