PSV Eindhoven
1 - 2
AFC Ajax
23 stycznia 2022 - 14:30 Philips Stadion Eredivisie 20 Kolejka

De Topper momentami zawodził oczekiwania, ale ostatecznie zakończył się zmianą pozycji lidera. Ajax wywalczył trzy oczka w Eindhoven i odzyskał fotel lidera ligi dzięki bramkom Brobbeya i Mazraouiego.

Pierwsze minuty w Eindhoven obfitowały w walkę w środku pola i o przejęcie inicjatywy, co nie udało się ani jednym, ani drugim. W 15 minucie pierwszy strzał na bramkę oddało PSV. Z dystansu uderzył Vermaan, ale piłkę pewnie złapał Pasveer. Po 20 minutach zarysowała się przewaga optyczna Ajaksu, ale niewiele z niego wynikało. PSV dobrze się broniło, zagęszczało środek pola i Joden mieli problem z rozegraniem akcji. W 27 minucie po rzucie wolnym szczęście uratowało PSV. Piłkę w pole karne bił Berghuis, a piłka wylądowała na poprzeczce bramki Drommela.

W 35 minucie piłka wylądowała jednak w siatce PSV, a gola głową zapisał na swoim koncie Brobbey. Napastnik wykorzystał dośrodkowanie Tadicia. Po chwili młody Holender opuścił boisko, bo już wcześniej doznał kontuzji i w jego miejsce szykowany był Danilo. W 39 minucie piłkę za plecy dał sobie rzucić Martinez i PSV miało okazję na wyrównanie. Świetną interwencją popisał się jednak Timber, który uprzedził nabiegającego na piłkę Doana. Po chwili gospodarze mieli doskonałą szansę na gola. Po rzucie rożnym z 2-3 metrów uderzał Boscgali, ale idealnie w środku bramki ustawiony był Pasveer, który intuicyjnie odbił to uderzenie.

Na drugą połowę Ten Hag posłał tych samych zawodników. Drugą połowę nieco lepiej zaczęli gospodarze, którzy w 50 minucie sprawdzili Pasveera. Doświadczony golkiper kolejny raz złapał jednak pewnie uderzenie, tym razem Doana. W 54 minucie fatalny błąd popełnił Timber, który prostym podaniem oddał piłkę pod nogę Gakpo. Już po chwili piłka była w polu karnym Pasveera, gdzie na plecy Alvareza wziął Goetze i strzałem po ziemi pokonał bramkarza. Po stracie gola Ajax nieco przycisnął i poszukał gola. Po zagraniu Gravenbercha technicznym strzałem próbował Tadić, ale źle trafił w piłkę, a mało agresywnie atakował ją Danilo. Po chwili Gravenberch sam kończył akcję na 16 metrze, ale uderzył fatalnie i bardzo daleko od bramki. Po godzinie piłkę musiał do siatki wbić Berghuis, ale fatalnie skiksował. Pomocnik dostał prezent po fatalnym wybiciu obrońcy, ale nie trafił czysto w piłkę pięć metrów przed bramką.

Na dwadzieścia minut przed końcem na murawie zameldował się Klaassen, który zmienił mającego problemy Gravenbercha. W 71 minucie w końcu dał o sobie znać Danilo, który po kilkudziesięciu minutach oddał strzał sprzed pola karnego, ale problemu nie miał z tym Drommel. W 75 minucie piłkarze Ajaksu cieszyli się z gola na 1:2! Niesamowitym strzałem z dystansu popisał się Mazraoui, ale już po chwili z pretensjami do sędziego ruszyli gracze PSV. VAR ponad 2 minuty sprawdzał sytuację, bowiem piłka miała opuścić boisko po lewej stronie i wyjść na aut. Jak się jednak okazało gol został zaliczony. W 85 minucie Ajax mógł zamknąć mecz, ale źle zachował się Danilo. Ajax ruszył z doskonałą kontrą, Tadić podał na wychodzącego Brazylijczyka, ale ten zmarnował sytuację z kilku metrów przed bramką. W 91 minucie miejsce Mazraouiego zajął Rensch.

PSV Eindhoven 1:2 Ajax Amsterdam

0:1 Brobbey, 1:1 Goetze, Mazraoui