PSV Eindhoven vs AFC Ajax – Finał KNVB Beker

PSV Eindhoven
2 - 1
AFC Ajax
17 kwietnia 2022 - 18:00 De Kuip KNVB Beker Finał

Ajax nie podołał PSV w kolejnym meczu o prawdziwą stawkę. Dobre 45 minut nie wystarczyło na to, aby zdobyć puchar, który jedzie do Eindhoven. Ajax jest bez formy i dobrze byłoby, aby ten sezon się już skończył.

Pierwszy strzał w tym meczu w 4 minucie oddało PSV. Sprzed pola karnego uderzył Gakpo, ale Stekelenburg nie mógł mieć problemów ze złapaniem tego strzału. W 11 minucie do siatki Ajaksu trafił Zahavi, ale sędzia słusznie wskazał na pozycję spaloną napastnika z Izraela. Ajax otrzymał jednak poważne ostrzeżenie, bowiem spalony był bardzo minimalny, a dobra sytuacja wyniknęła z bardzo złego ustawienia defensywy. Joden pierwszą ciekawą sytuację wykreowali po kwadransie, kiedy po dośrodkowaniu Berghuisa do uderzenia głową nie zdołał dojść Brobbey, ale pod bramką PSV zrobiło się małe zamieszanie.

W 23 minucie po okresie brudnej i nieładnej gry ekipa Ajaksu wyszła na prowadzenie. Piłkę przed polem karnym dostał od Gravenbercha Klaassen. Davy odegrał futbolówkę do młodszego kolegi, który dobrze poszedł za akcją i mierzonym strzałem z sprzed pola karnego pokonał golkipera PSV. Trzy minuty później powinno być 0:2, ale wyborną sytuację zmarnował Brobbey, który po zgraniu głową Klaassena skiksował i z metra nie zdołał skierować piłki do w zasadzie pustej bramki. W 40 minucie z dystansu szczęścia szukał Sangare, ale Maarten ponownie bardzo pewnie złapał ten strzał. W 44 minucie piłkę z siatki musiał zaś wyciągać po raz drugi Mvogo! Po kolejnym zagraniu Klaassena na próbę z dystansu zdecydował się Mazraoui i było to uderzenie nie do obrony dla bramkarza rywali. Niestety trafienie to nie zostało uznane, bowiem we wcześniejszej fazie akcji na naprawdę ultra minimalnym spalonym znalazł się Dusan Tadić.

W 47 minucie świetną akcję przeprowadził Gravenberch, ale po jego zagraniu próba przedłużenia piłki przez Klaassena została doskonale przecięta przez Ramalho. Niestety Ajax nie zdołał wytrzymać nawet pięciu minut po przerwie i już w 50 minucie PSV prowadziło. Najpierw po rzucie wolnym z bliskiej odległości głową trafił Guiterez, a po chwili samodzielną akcję przeprowadził Gakpo i uderzeniem z okolicy 18 metra pokonał Stekelenburga. Dramatyczny początek drugiej połowy w wykonaniu Ajaksu, który przez pierwsze 45 minut wyglądał naprawdę nieźle.

W 57 minucie Ajax wyrównał za sprawą Klaassena, ale ponownie gol nie został uznany, bowiem tym razem na spalonym znalazł się odgrywający piłkę Brobbey. Nie minęły dwie minuty, a po strzale Tadicia piłka zatrzymała się tylko na słupku bramki Mvogo. W 70 minucie miejsce Alvareza i Mazraouiego zajęli Haller i Schuurs. W 85 minucie na murawie zameldowali się jeszcze Kudus i Ihatarren, a boisko opuścili Berghuis i Klaassen.

PSV Eindhoven 2:1 Ajax Amsterdam

0:1 Gravenberch, 1:1 Guiterrez, 2:1 Gakpo

Ajax: Stekelenburg; Mazraoui (Schuurs 72′), Timber, Martínez, Blind; Álvarez (Haller 72′), Klaassen (Kudus 86′), Gravenberch; Berghuis (Ihattaren 86′), Brobbey, Tadic.