12
4
Żółte kartki
3

Hit Eredivisie i „wielki” Klasyk ligi zawiódł oczekiwania. Po bardzo słabym, nieciekawym i nudnym spotkaniu ekipa Ajaksu zdołała jednak wygrać i zabrać do Amsterdamu trzy bardzo cenne oczka. Po trafieniu samobójczym i karnym Tadicia, Joden wygrywają.

W 9 minucie pierwszy strzał na bramkę po błyskawicznym rozpoczęciu gry przez Pasveera oddał Berghuis, ale posłał piłkę wysoko nad bramką. Pierwszy kwadrans spotkania należał do Ajaksu, ale wielkich efektów z tego nie było. W 17 minucie w składzie Ajaksu doszło do wymuszonej zmiany, a miejsce Martineza zajął Tagliafico. W międzyczasie grający chwilę w przewadze Feyenoord stworzył sobie okazję, ale szczęśliwie dla Ajaksu Toornstra przeniósł piłkę nad bramką. W 27 minucie Ajax w końcu zagrał niezłą akcję, Berghuis podał do Antonego, ale strzał Brazylijczyka niezwykle inteligentny okazał się minimalnie niecelny. Po półgodzinie do środka dobrze złamał Tadić, ale jego uderzenie bardzo słabe nie mogło zaskoczyć bramkarza, nawet gdyby nie rykoszet.

W 33 minucie groźną akcję przeprowadził Feyenoord, a piłkę dogrywaną wzdłuż bramki doskonale i w porę przeciął Blind. W 37 minucie błąd w ocenie sytuacji popełnił chyba Pasveer, który wyszedł z bramki, a następnie uwikłał się w drybling z piłkarzem Feyenoordu. Szczęśliwie dla Ajaksu sytuacja zakończyła się bez żadnych konsekwencji. W 45 minucie z niczego padł gol na 0:1! Świetną piłkę do przodu dał Berghuis, a do przodu pociągnął Tadić. Serb zagrał wzdłuż bramki, co pechowo przeciął Senesi i wpakował piłkę do własnej bramki.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli gospodarze i szybko stworzyli sobie okazję na gola. Ajax dalej grał wolno, nie przemęczał się i do gry wielu piłkarzy można było mieć ogromne zastrzeżenia. W 50 minucie strzał Nelsona złapał pewnie Pasveer. Po godzinie na boisku zameldował się Klaassen zmieniając Berghuisa, mimo, że kuriozalnie słaby mecz rozgrywał Gravenberch. Kolejny fragment tego meczu należał do Feyenordu, który stwarzał sobie sytuacje i naciskał defensywę Ajaksu. Amsterdamczycy nie gralli po prostu nic i przegrywali większość pojedynków nie oferując niczego w ofensywie.

W 72 minucie miejsce Timbera zajął Rensch. W 81 minucie Rensch okazał się bohaterem, kiedy włączył się do akcji ofensywnej i został sfaulowany w polu karnym przez Nelsona. Jedenastkę na gola bardzo precyzyjnym strzałem zamienił Tadić.

Feyenoord Rotterdam 0:2 Ajax Amsterdam

0:1 Senesi (OG) , 0:2 Tadić (RK)

Ajax: Pasveer; Timber (73′ Rensch), Schuurs, Martínez (19′ Tagliafico), Blind; Álvarez, Berghuis (60′ Klaassen), Gravenberch; Antony, Haller, Tadić.