AFC Ajax
9 - 0
Excelsior Maassluis
20 stycznia 2022 - 21:00 Johan Cruyff ArenA KNVB Beker 1/8 Finału

Ajax nie mógł mieć problemów i nie miał ich w meczu 1/8 finału KNVB Beker. Amsterdamczycy uporali się z amatorskim Excelsiorem pewnie i najmniejszym nakładem się i rezerwowym składem zameldowali się w ćwierćfinale turnieju.

Ajax od pierwszej minuty bez zaskoczenia przejął inicjatywę i szukał gola na 1:0. W 6 minucie po akcji na lewym skrzydle szczęścia szukał Van Axel Dongen, ale uderzył tylko w boczną siatkę bramki. W 9 minucie wynik meczu otworzył jednak Tagliafico. Argentyńczyk znalazł się w centralnej części boiska i zdecydował się na strzał z okolicy 20 metra, którym pokonał bramkarza. W 20 minucie Ajax podwyższył na 2:0, kiedy jedenastkę na gola pewnym uderzeniem zamienił Danilo. W polu karnym faulowany chwilę wcześniej był Axel Dongen.

W 26 minucie drugie trafienie na swoim koncie zapisał Danilo. Po dobrym podaniu Renscha z pierwszej piłki w polu karnym zagrał Axel, a Danilo pokonał bramkarza uderzeniem z najbliższej odległości. W 37 minucie Brazylijczyk skompletował hat-tricka, po tym jak drugi raz z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki, tym razem po akcji Antonego. W 41 minucie swoje pierwsze trafienie dla Ajaksu zaliczył Regeer. Młody piłkarz wyłuskał piłkę po zamieszaniu przed polem karnym i mocnym uderzeniem po ziemi zaskoczył golkipera Excelsioru.

Od początku drugiej połowy w miejsce Antonego na boisku zameldował się Daramy. Swoje minuty od Ten Haga dostali też Unuvar i Hlynsson, a udział w tym meczu zakończyli w przerwie Klaassen i Timber. W 55 minucie kolejne trafienie na swoim koncie zapisał Danilo. Tym razem Brazylijczyk musiał się nieco bardziej natrudzić i przymierzył z sprzed pola karnego umieszczając piłkę precyzyjnie poza zasięgiem bramkarza. Chwilę później Erik ten Hag swoje minuty na skrzydle postanowił dać Berghuisowi. Steven już po chwili mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego strzał głową zdołał odbić bramkarz.

Po godzinie Berghuis miał swoją kolejną okazję, ale tym razem posłał piłkę wysoko nad bramką z dogodnej sytuacji już w polu karnym. W 63 minucie piłka wpadła już jednak do siatki, a z obrońcami Excelsioru zabawili się Berghuis i Hlynsson. Ostatecznie piłkę do siatki skierował ten drugi. W 67 minucie swoje trafienie zanotował również Daramy. Duńczyk dostał piłkę na prawym skrzydle od Unuvara i spokojnym uderzeniem pokonał bramkarza, który w tej sytuacji mógł się zachować jednak nieco lepiej. W 74 minucie Ten Hag musiał dokonać wymuszonej zmiany, a Gravenberch zajął miejsce kontuzjowanego Unuvara. W 82 minucie boisko z powodu dziwnej kontuzji opuścił też Danilo. Brazylijczyk wyglądał na zmęczonego i łapały go skurcze. Ajax miał już wykorzystany komplet zmian, ale to nie przeszkodziło w zdobyciu gola numer 9. Błąd obrońców gości wykorzystał Daramy, który przejął piłkę, pognał do przodu, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki.

Ajax Amsterdam 9:0 Excelsior Maassluis

1:0 Tagliafico, 2:0 Danilo (RK), 3:0 Danilo, 4:0 Danilo, 5:0 Regeer, 6:0 Danilo, 7:0 Hlynsson, 8:0 Daramy, 9:0 Daramy

Ajax: Gorter; Rensch, Timber (46′ Hlynsson), Schuurs, Tagliafico; Regeer, Taylor, Klaassen (46′ Ünüvar) (74′ Gravenberch); Antony (46′ Daramy), Danilo, Van Axel Dongen (56′ Berghuis)