AFC Ajax
5 - 0
Willem II
2 grudnia 2021 - 21:00 Johan Cruyff ArenA Eredivisie 15 Kolejka

Mimo braku kibiców i dziwnej pory na rozgrywanie ligowego spotkania, Ajax zrobił swoje i pewnie pokonał drużynę Willema II. Joden wbili rywalom pięć bramek i nie pozostawili im złudzeń. Trafienia zaliczali Antony, Klaassen, Danilo i Martinez.

W 5 minucie meczu Joden mieli pierwszą poważną szansę na gola. Antony bardzo dobrze wprowadził w pole karne Mazraouiego, który w swoim stylu wycofał piłkę na wbiegającego partnera. Okazję na gola miał Gravenberch, ale piłkę zmierzającą do bramki wybił jeden z obrońców. W pierwszym kwadransie Ajax miał oczywiście dużą przewagę optyczną, całkowicie prowadził grę, ale kolejnych sytuacji na gole nie było. W 16 minucie jednak sprawy w swoje ręce wziął Antony! Brazylijczyk otrzymał piłkę przed polem karnym i z okolicy 20 metra popisał się niezwykle dokładnym, mierzonym strzałem, którym nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. W 18 minucie było już 2:0 dla Amsterdamczyków! Po rzucie rożnym błąd popełnił golkiper Willem, do piłki dopadł Martinez, a jego strzał odbił się jeszcze od jednego z obrońców i wpadł do siatki.

W 23 minucie drugiego gola miał już na koncie Antony! Brazylijczyk dobrze odnalazł się w polu karnym po lekkim strąceniu piłki przez Gravenbercha. Skrzydłowy uderzył nie do obrony dla bramkarza, który od początku sugerował pozycję spaloną Davy Klaassena. VAR nie uznał jednak, że Holender zasłaniał bramkarzowi utrudniając mu interwencję i uznał trafienie. Trzy minuty później piłka ponownie wylądowała w bramce gości. Po zagraniu Tadicia piłkę z bliskiej odległości do bramki skierował Haller. Ponownie sytuację analizował VAR, bowiem Iworyjczyk był na spalonym. Ostatecznie piłkę podawał jednak nie Serb, a obrońca Willem II. Arbiter udał się sprawdzić tą sytuację i podjął dziwną decyzję o anulowaniu gola. W 42 minucie po dość składnej akcji z dystansu uderzał Mazraoui, ale przeniósł piłkę wyraźnie nad poprzeczką bramki Willema.

Pierwsza okazja w drugiej połowie przyszła bardzo szybko. Po dośrodkowaniu Tadicia głową w poprzeczkę uderzył Martinez, a futbolówkę próbował dobijać jeszcze Klaassen. Uderzenie Holendra z bliskiej odległości bez problemu złapał jednak bramkarz. W kolejnych minutach naturalnie utrzymywała się przewaga Ajaksu, ale Joden nie forsowali tempa mając już w zasadzie zapewnione trzy oczka. Po godzinie gry Ten Hag zdecydował się na dwie zmiany, a na boisku zameldowali się Berghuis i Rensch. Boisko opuścili Antony oraz Mazraoui.

W 71 minucie piłka wylądowała w bramce Willema po raz czwarty. W końcu dobrą akcję przeprowadził Gravenberch, który zwiódł obrońcę i dośrodkował idealnie przed bramkę, gdzie pojawił się Klaassen i uderzeniem z najbliższej odległości nie mógł nie trafić do siatki. Po chwili miejsce Hallera i Timber zajęli Danilo i Schuurs. Brazylijczyk nie potrzebował wiele czasu, aby wpisać się na listę strzelców. Już po dwóch minutach po świetnym zachowaniu i podaniu Renscha wpakował piłkę do bramki z najbliższej odległości. W 79 minucie Danilo powinien mieć na koncie gola numer dwa, ale po dośrodkowaniu Tadicia przestrzelił głową z bardzo dogodnej sytuacji. W 83 minucie swoje kilka minut otrzymał jeszcze Neres zmieniając Tadicia. W doliczonym czasie gry idealną sytuację na gola zmarnował Berghuis, który nie zdołał umieścić piłki w pustej bramce będąc metr przed nią.

Ajax Amsterdam 5:0 Willem II Tilburg

1:0 Antony, 2:0 Martinez, 3:0 Antony, 4:0 Klaassen, 5:0 Danilo

Ajax: Pasveer; Mazraoui (60′ Rensch), Timber (73′ Schuurs), Martínez, Blind; Álvarez, Gravenberch, Klaassen; Antony (60′ Berghuis), Haller (73′ Danilo), Tadić (83′ Neres).