13
2
Żółte kartki
2

Ajax nie zawiódł i zrobił, co do niego należało! Po porażce PSV z AZ, ekipa Ten Haga pewnie pokonała Heraclesa Almelo i powiększyła swoją przewagę w ligowej tabeli. Gole dla Ajaksu strzelali Davy Klaassen, Sebastien Haller i Kenneth Taylor.

Już w 3 minucie doskonała okazję na gola miał Antony! Brazylijczyk dostał doskonałe podanie od Berghuisa, ale nieco skiksował i praktycznie oddał piłkę prosto w ręce bramkarza. Po chwili Berghuis kolejnym dobrym podaniem obsłużył Mazraouiego, ale strzał Marokańczyka trafił tylko w któregoś z obrońców. W 10 minucie do dośrodkowania Tadicia wyskoczył w powietrze Antony, ale jego strzał pewnie złapał golkiper gości. W 23 minucie piłka wylądowała jednak w siatce Heraclesa. Po dobrym dośrodkowaniu Berghuisa z rzutu wolnego dość mocno zakotłowało się przed bramką gości. Ostatecznie piłkę z najbliższej odległości do siatki wpakował Davy Klaassen.

W 28 minucie kolejnym doskonałym zagraniem popisał się Berghuis. Steven zagrał wzdłuż bramki Heraclesa, co pechowo nie skończyło się bramką. Po chwili Joden mieli jeszcze jedną szansę, ale strzał Mazraouiego po odegraniu Tadicia ponownie trafił tylko w obrońcę. W 40 minucie dobre podanie w pole karne otrzymał Timber. Młody obrońca zabrał się jeszcze do boku i spróbował strzału, co jednak odbił przed siebie Blaswich.

Druga część meczu rozpoczęła się bardzo dobrze, bo od szansy Mazraouiego. Marokańczyk miał miejsce na uderzenie przed szesnastką, ale golkiper bardzo dobrze odbił to uderzenie na rzut rożny. W 55 minucie zrobiło się groźnie, bo dobrą akcję przeprowadził Sierhuis. Młody napastnik nie zachował się najlepiej, bo mógł szukać kolegi oddał strzał na bramkę. Minutę później było już 2:0 dla Ajaksu, po tym jak Tadić wystawił piłkę na nos Hallerowi. Serb wykorzystał fatalny błąd obrońcy, pomknął do bocznej linii i wyłożył futbolówkę na wbiegającego napastnika. Po godzinie gry Amsterdamczycy mogli w zasadzie już definitywnie zamknąć ten mecz. Po stracie gości z piłką do przodu ruszył Antony. Brazylijczyk nieco posępił się na gola i oddał strzał zamiast podać do dobrze ustawionego na lewej stronie Tadicia. Strzał Antonego odbił bramkarz, a do odbitej piłki nie ruszył na czas Haller.

W 62 minucie na dwie zmiany zdecydował się Ten Hag. Na murawie zameldowali się Kenneth Taylor i Perr Schuurs, a boisko opuścili Lisandro Martinez i Steven Berghuis. Młody Taylor bardzo szybko wprowadził się na boisko, bo już po kilku minutach wpakował piłkę do siatki. Taylor rozegrał przy linii piłkę z Hallerem, który obsłużył go doskonałym podaniem. Taylor wbiegł w pole karne z bocznego sektora i mocnym uderzeniem pokonał Blaswicha. Na dwadzieścia minut przed końcem miejsce Blinda zajął Nico Tagliafico. Miejsce Antonego zajął zaś Danilo…i zajął pozycję na prawym skrzydle. W 80 minucie swoje minuty otrzymał też Rensch, a boisko opuścił Mazraoui. W 88 minucie wynik powinien podwyższyć jeszcze Tadić, ale zmarnował jedenastkę. W 91 minucie z dystansu huknął zaś niesamowicie Alvarez, ale trafił tylko w poprzeczkę.

Ajax Amsterdam 3:0 Heracles Almelo

1:0 Davy Klaassen, 2:0 Sebastien Haller, 3:0 Kenneth Taylor

Ajax: Pasveer; Mazraoui (Rensch 80′), Timber, Martínez (Schuurs 63′), Blind (Tagliafico 70′); Álvarez, Berghuis (Taylor 63′), Klaassen; Antony (Danilo 70′), Haller, Tadić.