AFC Ajax vs BVV Barendrecht – 2 runda KNVB Beker

AFC Ajax
4 - 0
BVV Barendrecht
15 grudnia 2021 - 21:00 Johan Cruyff ArenA KNVB Beker 2 runda

Rezerwy Ajaksu nie zmobilizowały się do dobrej i ambitnej gry w starciu z amatorami. Ajax pewnie awansował do kolejnej fazy Pucharu Holandii, ale styl gry i wynik w meczu z amatorskim klubem na pewno pozostawiał wiele do życzenia. 

Ajax rozpoczął mecz pucharowy w dość rezerwowym składzie, z takimi graczami jak Kenneth Taylor, Andre Onana i Victor Jensen. W jedenastce znalazło się jednak miejsce dla piłkarzy bijących się o pierwszy skład, co dawało nadzieje na popis strzelecki.

Pierwszą okazję na gola mieli jednak niespodziewanie goście, ale strzał gracza Barendrecht zablokował Klaassen. Ajax wyszedł na prowadzenie w 10 minucie za sprawą Taylora, a po dwóch minutach gola dołożył jeszcze Danilo. Co jednak zaskakujące, do końca pierwszej połowy bramek już nie oglądaliśmy.

W drugiej części meczu Erik ten Hag pozwolił na debiut kilku graczy. Swoje pierwsze minuty w pierwszej drużynie zaliczyli Kristian Hlynsson, Van Axel Dongen i Youri Regeer. Po godzinie na placu gry po raz pierwszy od zeszłego sezonu pojawił się też Naci Unuvar.

W drugiej połowie bramkę dołożył jeszcze Danilo oraz debiutujący Hlynsson. Mimo wszystko można mieć było spory niedosyt.

Ajax Amsterdam 4:0 BVV Barendrecht

1:0 Taylor, 2:0 Danilo, 3:0 Danilo, 4:0 Hlynsson