ESPN: Ten Hag odchodzi do Manchesteru United!

Coraz więcej wskazuje na to, że Erik ten Hag opuści po tym sezonie Ajax i przejmie stery w Manchesterze United. O porozumieniu trenera z klubem z Old Trafford informuje ESPN na podstawie źródeł zarówno angielskich jak i holenderskich.

Zdaniem mediów podjęto definitywną decyzję i nowym szkoleniowcem Manchesteru United ma zostać właśnie Erik ten Hag. W minionych tygodniach obie strony prowadziły zaawansowane negocjacje, jednak Holender nie był jedynym kandydatem na to stanowisko. Jego głównym rywalem miał być Mauricio Pochettino. Teraz wydaje się, że obecny opiekun Ajaksu będzie kontynuował swoją karierę w Anglii.

Różne angielskie media rozpisują się na temat Erika ten Haga. Wszędzie panuje bardzo podobna narracja – klub pracuje nad finalizacją zatrudnienia Holendra. Zwolennikami takiego ruchu są dyrektor sportowy United, John Murtough, dyrektor techniczny Darren Fletcher oraz prezes Richard Arnold. Wybór Ten Haga aprobuje także rodzina Glazerów, właściciele klubu.

The Telegraph informuje, że „Czerwone Diabły” są w kontakcie z Ajaksem, by dopełnić formalności i wykupić szkoleniowca. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Joden otrzymają niecałe dwa miliony euro.

Fabrizio Romano dodaje, że porozumienie między Ten Hagiem a United nie jest jeszcze kompletne, ale omawiane są już takie szczegóły jak sztab Holendra w nowym klubie czy dostępny budżet transferowy. Anglicy intensywnie pracują nad angażem nowego szkoleniowca i w tym momencie niemal wszystko wskazuje, że będzie nim Ten Hag.

Share:

2 Responses to the post:

  • kilof Kilof
    at 12:03

    Ten Hag odchodzi, telenowela ciągnie się już długo, ale ja nie widzę ruchów drugiej strony. Ajax kogoś szuka, czy na ostatnią chwilę kogoś wybiorą? Są jacyś kandydaci?

  • Dodaj komentarz