Dzisiaj o godzinie 16:45 Ajax zmierzy się w Amsterdamie z zespołem NEC Nijmegen. Mecz z kategorii trzeba wygrać.

Miasto Nijmegen malowniczo położone nad rzeką Waal jest najstarszym miastem w Holandii. Drużyna NEC przyjedzie dzisiaj do Amsterdamu powalczyć z Ajaxem o zwycięstwo.

NEC Nijmegen obecnie plasuje się na 10. miejscu w Eredivisie i co ciekawe, ma mniej bramek straconych niż Ajax. Ciekawe jest też to, że Nijmegen aż 12 meczów zakończyło remisami, co jest zdecydowanie największą liczbą w lidze holenderskiej.

W tym roku mierzyliśmy się już z NEC. Jeszcze za czasów poprzedniego trenera, na początku stycznia, w Nijmegen padł remis 1:1.

Nijmegen polskim kibicom kojarzy się pewnie z Andrzejem Niedzielanem, który robił tutaj karierę z zamierzchłych czasach w latach 2004-2007.

W Nijemgen grają także nasi znajomi z Ajaxu. Philippe Sandler, Terry Lartey Sanniez, Jordy Bruijn i Oussama Tannane grali w młodzieżowej akademii Ajaksu. Dwóch innych graczy grało nawet w pierwszej drużynie. Na bramce w NEC występuje Jasper Cillessen, a w pomocy biega Lasse Schöne. Na swoim portalu Nijmegen pisze, że miało często problemy z Ajaxem: “NEC często ma problemy z Ajaksem. Ostatni raz drużyna z Nijmegen zdobyła trzy punkty z wzajemnego meczu w 2005 roku. Dzięki Romano Denneboomowi było wtedy 1:0 w Goffert.”

Ajax natomiast kroczy w lidze od zwycięstwa do zwycięstwa. Od kiedy przyszedł Johnny Hetinga drużyna z Amsterdamu odnosi same zwycięstwa na holenderskim podwórku. Liczymy na to, że Ajax podtrzyma dzisiaj tę passę, tym bardziej biorąc pod uwagę zwycięstwa AZ Alkmaar i Feyenoordu.

Mecz o godzinie 16:45 transmitować będzie Polsat Sport Premium 1.

Zostaw komentarz