Matthijs de Ligt jest bardzo zadowolony z faktu, że Ajax wzmacnia się przed nowym sezonem.

Pomimo licznych plotek, De Ligt wciąż jest piłkarzem Ajaksu i niewykluczone, że tak pozostanie…

„Można pomyśleć, że w trakcie okienka naprawdę wiele się dzieje, ale ostatnio jest wokół mnie cicho. Wszyscy są jednak zajęci Mundialem. Ja skupiam się tylko na Ajaksie. Jako zawodnik zawsze chcesz wejść na najwyższy poziom, a w Holandii jest to mistrzostwo, puchar kraju i gra w Lidze Mistrzów.”

Młody kapitan Joden wierzy, że transfery nowych graczy pozwolą w końcu odnieść tak długo oczekiwany sukces.

„Idealnie byłoby mieć tutaj kadrę z którą można wygrywać trofea, a transfery takie jak Tadić są piękne. Ten fakt również może mieć wpływ na decyzję o przyszłości.”

„Taki transfer można nazwać szaleństwem, ale takie są stawki w Europie, a Ajax powinien w tym uczestniczyć. Dobrze, że klub rekrutuje takich zawodników. Co jednak najważniejsze, myślę, że 11 milionów za Tadicia to nawet niezbyt duże pieniądze. To podnosi poziom drużyny i tego samego oczekuję od innych zakupów. To sygnał dla innych, że chcemy tutaj coś osiągnąć.”

Jednocześnie De Ligt ma nadzieję, że w Amsterdamie nie zapomną o swojej filozofii, ale o to raczej nie trzeba się martwić.

„Presja na transfery zawsze jest wielka, ale to młodzi gracze i ich wpływ są charakterystyczni dla Ajaksu. O tym nie można zapomnieć.”

Share:

Dodaj komentarz