Coraz lepsze wiadomości zaczynają docierać z obozu Ajaksu odnośnie stanu zdrowia kontuzjowanych graczy.

Wiele wskazuje na to, że Matthijs de Ligt po dwóch meczach nieobecności wróci do kadry na ligowe spotkanie z Fortuną Sittard i jeśli nie zdarzy się nic nadzwyczajnego, wspomoże drużynę w tym meczu i przygotuje się jednocześnie do gry w środowym meczu Ligi Mistrzów.

„Sobota była za krótka i to był dla nas wyścig z czasem. On nie był w stu procentach gotowy, dlatego występ nie był możliwy. Jeśli występ byłby możliwy i medycznie usprawiedliwiony, zrobilibyśmy to. Spodziewam się jednak powrotu w tym tygodniu i obecności w składzie na mecz z Fortuną Sittard.” – powiedział Ten Hag.

„Dolberg zagrał połowę w meczu Jong Ajax oraz w niedzielę. To wskazuje, że wraca do rytmu. On potrzebuje tego, aby nadgonić ten procent, którego mu brakuje i stanowić dla nas ważną rolę we wszystkich rozgrywkach.”

Swoje minuty w środowym meczu KNVB Beker zaliczy prawdopodobnie Ryan Gravenberch.

„Tak myślę. Zobaczymy jednak kto zagra, a kto odpocznie. Ostatecznie wybierzemy zawodników, których uznamy za potrzebnych do tego, aby wygrać.”

Nie wiadomo też, kto stanie w bramce w starciu a amatorskim HVV Te Werve.

„Chcemy wygrywać, a do tego trzeba wybierać najsilniejszy skład. Niewykluczone jednak, że w środę w bramce stanie ktoś inny od Andre Onany i Kostasa Lamprou. Jednocześnie nie oznacza to, że ten bramkarz będzie podstawowym w innych spotkaniach pucharowych.”

Share:

Dodaj komentarz