Matthijs de Ligt jest bardzo zadowolony z faktu, iż Ajax zdołał wygrać na trudnym zazwyczaj terenie w Arnhem.

Już po 20 minutach, mecz z Vitesse można było uznać za niemal zakończony. Ajax prowadził trzema golami i tylko katastrofa mogłaby zabrać pewne trzy punkty.

„Zwycięstwo wydaje się być bardzo łatwe, ale na boisku było trudno.” – powiedział De Ligt.

„Zagraliśmy najlepsze 20 minut tego roku. Udało nam się awansować do Ligi Mistrzów co jest fantastyczne, ale dobrą drużynę poznaje się również w meczu po takim wydarzeniu. Vitesse to zawsze trudny rywal, wiemy jak potoczyły się sprawy tutaj rok temu. Myślę, że to dobre podsumowanie naszej gry przed przerwą na reprezentacje.” – dodał z dumą kapitan.

Amsterdamczycy w Arnhem drugą część meczu zagrali nieco słabiej niż pierwszą, ale oczywiście nie można mieć o to żadnych pretensji. Defensor nie potrafi wyjaśnić skąd zmiana po przerwie.

„Ciężko powiedzieć i wytłumaczyć to. To chyba ludzkie zachowanie, bo łatwo powiedzieć, że druga połowa będzie taka sama jak pierwsza. Zazwyczaj to jednak tak nie działa.”

Skuteczność Ajaksu i pewne zwycięstwo jest w dużej mierze zasługą ofensywnej trójki Ajaksu, która dzięki ruchom Ten Haga sprawiała Vitesse ogromne kłopoty.

„Współpraca pomiędzy trzema „10” była bardzo dobra. Wiem jako obrońca jak trudno jest bronić, kiedy w ofensywie jest tak wiele ruchu.”

Teraz Amsterdamczycy wyjadą na zgrupowania swoich reprezentacji, z czego De Ligt jest bardzo zadowolony.

„Zagraliśmy 10 spotkań w miesiąc. Dobrze będzie wejść do innej grupy i przekierować myśli gdzieś indziej.”

Share:

Dodaj komentarz