Ajax pokonał wczoraj Willem II Tilburg bez najmniejszych problemów. Gra na pół gwizdka to i tak zbyt wiele powiedziane, mimo tego zwycięstwo przyszło bardzo łatwo.

Joden rozegrali niezłą pierwszą połowę, ale po przerwie znacznie spuścili z tonu, przez co pokonali rywala tylko dwoma golami.

„Ten mecz to w zasadzie podobna historia do tego przeciwko Feyenoordowi. Myślę, że zaczęliśmy dobrze, szczególnie w pierwszych dziesięciu minutach stworzyliśmy sobie duże okazje, ale nic nie wpadło. Szkoda. Kasper zdobył potem fantastycznego gola i wszystko szło już po naszej myśli. Pierwsza połowa była dobra, ale druga już nie.” – powiedział kapitan.

„Brakowało nam ostrości z przodu oraz cierpliwości jaką trzeba mieć, aby złamać tego typu drużyny. Myślę, że zbyt często i szybko szukaliśmy w drugiej połowie tego decydującego podania, a mieliśmy lepsze opcje. Zbyt szybko traciliśmy wtedy piłkę i sami utrudnialiśmy sobie sprawy.”

Ajax zanotował kolejne trzy oczka, nie pozwolił odskoczyć PSV, ale jednocześnie nie nadrobił bilansu bramkowego tak, jak niewątpliwie mogłoby to mieć miejsce przy lepszej i ambitniejszej grze.

„Wiedzieliśmy, że PSV wygrało tylko 1:0. Mieliśmy okazję, aby nieco podreperować ten bilans bramkowy. Musimy bardziej do tego dążyć i zacząć grać z intencją zdobywania większej ilości bramek, bo teraz na ten moment tego brakuje. Trzeba wierzyć, że stać nas na strzelanie większej ilości bramek. Czasami w szesnastce znajduje się jednak dwóch ludzi…” – dodał Matthijs.

Sam De Ligt nie może jednak narzekać na swoją postawę, bo Ajax po raz kolejny zachował czyste konto.

„Dla obrońcy to fajna sprawa. Kolejne czyste konto, ale musimy zdobywać więcej bramek, bo to może być na koniec decydujące. Czyste konto pozwala jednak nabrać pewności siebie całej drużynie. To super sprawa dla wszystkich.”

Share:

Dodaj komentarz