Matthijs de Ligt jest dumny z postawy Ajaksu w meczu z Bayernem Monachium. Joden urwali gigantowi cenny punkt.

Amsterdamczycy nie byli faworytami, wszyscy skazywali ich na porażkę, ale zagrali wybornie i powinni byli nawet wygrać to spotkanie.

„Mamy punkt, ale myślę, że stać nas było na więcej. Jeśli spojrzeć na statystyki, my mieliśmy osiem strzałów na bramkę, oni tylko cztery. Mieliśmy szansę wygrać, ale ostatecznie punkt wzięlibyśmy w ciemno.” – powiedział kapitan.

„Nie licząc pierwszych 10 minut, graliśmy naprawdę bardzo dobrze. Na początku nie potrafiliśmy w ogóle grać, ale w pewnym momencie widać było zmianę.”

De Ligt uważa, że Ajax stać na sporo i nie sądzi, aby było bardzo widoczne, że wielu zawodników nigdy nie grało w tych rozgrywkach.

„Jako drużyna zagraliśmy świetne spotkanie. Wspomagaliśmy się i każdy walczył za każdego. To świetne i tego trzeba się trzymać. Cztery punkty to piękna ilość, ale jeszcze nic nie mamy. Mamy zamiar dojść jak najdalej i celem jest pozostanie w Lidze Mistrzów. Losowano nas z trzeciego koszyka, więc Benfica stawiana była przed nami. Mamy jednak pewność siebie i musimy za nią podążać.” – dodał Matthijs.

„Raz jeszcze powiem. Ten punkt daje nam sporo radości, ale Bayern na wyjeździe to bardzo trudny mecz, a my mogliśmy wygrać. Nie żałujemy jednak, bo z punktu na Bayernie trzeba być zadowolonym.”

Share:

Dodaj komentarz