Matthijs de Ligt wyznał, że bardzo cieszy się z faktu, iż dalej jest piłkarzem Ajaksu Amsterdam.

Młody defensor był obiektem zainteresowania wielu klubów, a przynajmniej tak twierdziły media. Kapitan sam nie wiedział o transferze wiele.

„Wierzcie mi, miałem dość spokojne lato. Holandii nie było na Mistrzostwach Świata i wokół mnie działo się mało. Jeśli byłyby to prawdziwe historie, ja też coś bym o tym słyszał. Większości były to plotki…bardzo duża ilość plotek. Wiele się pisało o mojej osobie, ale taka jest rola gazet.”

„Było kilka klubów, które były mną zainteresowane, ale to nic konkretnego. Ja cieszę się, że dalej jestem Amsterdamczykiem. Wiem co tutaj mam, co mogę poprawić i każdego dnia pojawiam się tutaj z radością. Nigdy wcześniej nie grałem w Lidze Mistrzów i była to rzecz, którą chciałem z Ajaksem zrobić.” – dodał De Ligt.

Matthijs jest również zadowolony z tego, jak Ajax popracował w letnim oknie transferowym i jaką drużynę udało się stworzyć.

„Czułem, że wraz z zakupami, poziom się podniesie i tak się stało. Da się to łatwo zauważyć, zarówno w meczach jak i na treningach. Poziom treningów podniósł się ogromnie. To bardzo ważne.”

Share:

Dodaj komentarz