Cztery osoby wróciły z wirusem

Jak informują media sytuacja związana z covidem jest w szeregach Ajaksu coraz poważniejsza.

Amsterdamczycy zakończyli obóz przygotowawczy w Portugalii i wrócili do kraju, gdzie już dzisiaj wznowią treningi przed drugą częścią sezonu, która rozpoczyna się już 16 stycznia meczem z Utrechtem.

Testy wykonane w Portugalii dały pozytywny wynik u czterech osób. Nikt nie podaje do informacji, o jakich zawodników chodzi. Media sugerują jednak, że zarażonych zostało co najmniej dwóch graczy pierwszego składu. Cztery zainfekowane osoby wróciły do Holandii prywatnym samolotem i zostały odizolowane od pozostałych piłkarzy i członków sztabu szkoleniowego.

Już wcześniej Ajax odwołał obóz szkoleniowy Jong Ajax, bowiem wśród młodych graczy wykryto liczne infekcje koronawirusem. Mimo tego w Amsterdamie nie widziano powodów do tego, aby anulować również wylot pierwszej drużyny.

W Nowy Rok 63 osoby powiązane z klubem przeszły badania pod kątem infekcji i wszystkie wyniki okazały się negatywne. Mimo lotu do Portugalii wyczarterowanym samolotem i zakwaterowania w prywatnym hotelu, nie udało się uchronić piłkarzy przed infekcjami.

 

Share:

Dodaj komentarz