Daley Blind jest zdania, że sędziowie powinni lepiej dbać o interesy takich piłkarzy jak Frenkie de Jong.

Blind odniósł się do osoby Bjorna Kuipersa, który w Klasyku kilka razu pozwolił na brutalny atak na nogi De Jonga.

„Myślę, że sędziowie powinni lepiej chronić takich piłkarzy jak Frenkie de Jong. Arbiter powinien był interweniować częściej.”

„Po faulu Toornstry w drugiej minucie, cieszyłem się, że kostka Frenkiego jest cała. Sędzia powinien dać również więcej żółtych kartek po faulach na nim. Nie zakładam, że takie były intencje Feyenoordu, ale poważne wykroczenie to poważne wykroczenie.”

Doświadczony gracz odniósł się również krótko do samego meczu, ale nie powiedział niczego nowego – Ajax nie zagrał dobrze.

„Po czerwonej kartce było nam znacznie łatwiej. Nie uważam, że zagraliśmy dobre spotkanie. Graliśmy bardzo zachowawczo. 3:0 to jednak 3:0 – dobry rezultat.”

„Oczywiście, że szybka czerwona kartka ustawiła ten mecz. Gdyby tak się nie stało, intensywność byłaby większa i pewnie moglibyśmy szybciej grać na ich połowie. Być może nieświadomie w naszą grę wkradło się trochę lenistwa.”

W związku z powyższym, Blind rozumie, że niektórzy mieli większe oczekiwania co do tego meczu.

„Graliśmy zachowawczo. Powinniśmy szybciej grać z jednej strony na drugą. Wówczas całkowicie byśmy ich złapali. Tego brakowało. Szkoda, bo biorąc pod uwagę różnicę bramek, to może odegrać rolę na koniec sezonu. Nie sądzę jednak, że mecz z Benficą był powodem takiej, a nie innej gry.”

Share:

Dodaj komentarz