Daley Blind został wybrany graczem meczu z Willem II, po rozegraniu wybornego spotkania.

Doświadczony gracz wielokrotnie był już w tym sezonie krytykowany za swoją postawę, ale ostatnimi meczami, zamyka on nieco usta krytykom.

„Czuję się coraz lepiej. Jestem w coraz lepszej formie, a dzięki dużemu natłokowi spotkań, to wszystko dzieje się szybciej. Czuję się jednak komfortowo w swojej skórze i mam nadzieję, że dalej tak będzie. Trzeba zawsze być na odpowiednim poziomie i nie można obniżać poprzeczki. To ważne dla nas samych, ale również drużyny.”

Blind jako kolejny z graczy zauważył mały problem w tym, że Ajax znowu nie potrafił skarcić rywala większą ilością bramek. Daley nie chce jednak bić na alarm.

„Mamy trzy punkty, a to jest najważniejsze. Faktycznie jednak mogliśmy strzelić więcej bramek. To rzecz, z którą powinniśmy sobie radzić lepiej. Pracujemy nad tym razem i sporo rozmawiamy. Wiemy, że to ważna rzecz, ale nie powinna stać się najważniejsza. Najpierw trzeba wygrywać mecze, grając przy tym dobrą piłkę.”

Teraz przed ekipą Joden niesamowicie ważny mecz. W środę Ajax zagra w Lizbonie z Benfiką. Zwycięstwo zapewni „historyczny” awans z fazy grupowej Ligi Mistrzów.

„Mamy nadzieję tam wygrać, ale oczywiście wiemy, że to nie będzie łatwe. Benfika to dobra drużyna i widać to było już w pierwszym meczu. Już na samym początku mieli kilka niezłych sytuacji. Musimy wspiąć się na wyżyny, aby wyrwać tam wygraną.”

„Jeśli pomyśleć o awansie, to byłoby naprawdę coś fajnego. Nie powinniśmy jednak wybiegać w przyszłość. Wszystko może się jeszcze zdarzyć i nie możemy nikogo lekceważyć.”

Share:

Dodaj komentarz