Blind: Pozostajemy pokorni

Daley Blind był dumny z występu całej drużyny w starciu przeciwko BVB.

Holender zagrał swój najlepszy mecz od dłuższego czasu, zdobył bramkę, zaliczył asystę i został oficjalnie wybrany zawodnikiem spotkania.

„To był mecz na bardzo wysokim poziomie. Jako drużyna ciężko trenujemy i czekamy właśnie na takie pojedynki. Dzięki temu możemy pokazywać maksimum swoich możliwości, indywidualnie i zespołowo. To miłe, że dostałem nagrodę gracza meczu. Wiem, że nie jest to takie proste, ponieważ na boisku zawsze znajduje się wielu znakomitych piłkarzy. Myślę, że był to bardzo trudny wybór. Osobiście wyróżniłbym Remko Pasveera, który świetnymi interwencjami bardzo nam pomógł” – powiedział Holender.

Doświadczony defensor chwali ekipę z Amsterdamu, jednak podobnie jak trener, widzi elementy do poprawy.

„Momentami mogliśmy utrzymywać się przy piłce nieco dłużej. Wtedy zapobieglibyśmy kilku groźnym kontrom. Na co nas stać? Pozostajemy pokorni. Wiemy, że ciągle musimy się rozwijać. Jesteśmy na dobrej drodze, by osiągnąć sukces.”

„Nasza taktyka sprawdziła się. Oni grali diamentem 4-4-2, my mieliśmy trzech środkowych pomocników. To mogło stwarzać dla nich okazje i przestrzeń, ale myślę, że bardzo dobrze stosowaliśmy pressing i nałożyliśmy swoje tempo gry. Porównania do sezonu 2018/19? Wtedy było pięknie, ale teraz również zagraliśmy znakomicie. Ja natomiast pamiętam nasz pojedynek z Dortmundem w 2012 roku, kiedy przegraliśmy u siebie 1-4. To też pokazuje jak wielkie postępy zrobił Ajax. Możemy rywalizować i wygrywać z mocnymi zespołami” – zakończył Blind.

Share:

Dodaj komentarz