Daley Blind rozegrał drugie z rzędu spotkanie w linii pomocy Ajaksu i cała drużyna wyszła na tym bardzo dobrze.

Blind został nawet wybrany graczem meczu z AZ Alkmaar, w którym to Joden rozbili rywala 5:0.

„Myślę, że mieliśmy ten mecz pod kontrolą bardzo szybko, również dzięki bramce już w drugiej minucie. Nie uważam, żeby rywal był dla nas niebezpieczny, ale czasem sami niepotrzebnie stwarzaliśmy sobie problemy przy wychodzeniu z akcją. To, że próbowaliśmy pokazało jednak, że mamy jaja. Często wychodziło to dobrze i tworzyło nam dobre okazje. Komplement dla drużyny, że byliśmy w stanie to pokazać.” – powiedział Blind.

Dzięki wygranej nad AZ, Ajax dołożył kolejną cegiełkę do serii niezłych występów, które nadeszły po porażce z PSV.

„Uważam również, że PSV to duży incydent. W tym spotkaniu sami utrudnialiśmy sobie sprawy i oddaliśmy gole zbyt łatwo. Myślę, że po takiej serii był to tylko incydent, ale oczywiście patrzymy na siebie również krytycznie. Podnieśliśmy się jednak jak trzeba.”

Incydent czy nie, porażka z PSV sprawiła, że strata Ajaksu jest już całkiem spora. Czy Amsterdamczyków stać na mistrzostwo kraju?

„To drużyna, która ma bardzo wiele jakości. To czy zostaniemy mistrzami zależy jednak od wielu czynników. Odrobienie pięciu punktów jest trudne, ale nie niemożliwe. PSV też będzie mieć ciężkie spotkania, a spotkamy się też ponownie. Nie powinniśmy jeszcze panikować. Najpierw trzeba jednak patrzeć na siebie.”

Share:

Dodaj komentarz