„Bergwijn pobije rekord”

Mike Verweij z De Telegraaf jest przekonany, że Steven Bergwijn zostanie graczem Ajaksu.

Holenderski dziennikarz przedstawił swoje informacje dotyczące transferów w Amsterdamie. Potwierdził on wcześniejsze doniesienia o tym, że po sprzedaży Hallera mistrzowie Holandii będą naciskać na zakup Bergwijna.

„Ajax zamierza pobić swój rekord transferowy. Naprawdę zależy im na sprowadzeniu Bergwijna. Myślę, że jest wręcz ogromna szansa, że to im się w końcu uda. Kibice muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Składa się na to kilka czynników, choćby to, że negocjacje z Danielem Levym, właścicielem Tottenhamu, nie są łatwe. Poza tym najpewniej finalizacja transakcji nastąpi po 1 lipca, ma to związek z księgowością. Dla klubu lepiej będzie ten wydatek wpisać na nowy sezon, który zaczyna się właśnie w lipcu. Trzeba więc jeszcze trochę poczekać, ale jestem przekonany, że Bergwijn wyląduje w Ajaksie” – powiedział Verweij.

Holender dodał również, że sprowadzenie Owena Wijndala z AZ Alkmaar okazuje się trudniejsze niż początkowo zakładano. Nie wiadomo o co naprawdę chodzi, ale w takich sytuacjach zawsze problemy wynikają z kwestii finansowych. W tym momencie klub w pełni skupia się na transferach Bergwijna i Brobbeya, choć można spodziewać się, że na tym zakupy się nie zakończą.

Share:

5 Responses to the post:

 • ekselo1989
  at 18:57

  Mocno chcę tu widzieć Bergwijna, ale pytanie czy za wszelką cenę… jeżeli transfer zakręci się w okolicach 25-30 baniek, to i oczekiwania wobec niego wzrosną. Za taki pitos oczekuję liczb na poziomie Tadicia, inaczej będzie słabo.

 • tomek0906
  at 19:25

  Na poziomie Tadicia, to możemy już nie dozyc żeby ktoś miał takie liczby xd. Kasy duuuzo- ale trzeba też przyznac, ze to co dla nas jest rekordem transferowym, to dla wielu klubów jest zwykła suma, niestety.Ja się mega cieszę, to taki transfer, że od początku musi dać jakość(oby), a i w perspektywie czasu można na nim zarobić. Wydaje się też, że my nie mamy żadnego planu B na te pozycje, więc pewnie zostałoby kupno jakiegoś talentu z Brazylii

 • ekselo1989
  at 20:01

  Fakt, z poprzeczką na poziomie Dusana może trochę za bardzo odleciałem… chodzi mi bardziej o to, żeby taki transfer obronił się liczbami. Pomimo, że Haller był irytujący jak diabli i często walił ślepakami do pustaka, to jednak 47 bramek i 16 asyst w 65 meczach wykręcił. Wiadomo, że Bergwijn to inna pozycja, ale kilkunastu bramek i asyst w jednym sezonie już można od niego wymagać. Zwłaszcza w Eredivisie powinien robić wiatrak z obrońców. Póki co poczekajmy czy w ogóle się w Amsterdamie zamelduje.

  • tomek0906
   at 20:21

   Fakt, lepiej poczekajmy, sulemana czy richarlison też już mieli grać u nas, a skończyło się inaczej ^^ . Co do asyst i bramek, to jak najbardziej, musi się wyróżniać jeśli przyjdzie, pełna zgoda.

 • ekselo1989
  at 21:10

  Podsumowując… jeżeli Bergwijn tu trafi, to musi mieć świadomość, że Ajaksu nie stać na niewypał za 30 baniek. Flopem mógł być w Londynie, tu już musi być crackiem. 😉

 • Dodaj komentarz