Leon Bergsma był w tym sezonie liderem drużyny Jong Ajax i jako kapitan poprowadził Joden do historycznego triumfu w Jupiler League.

Mimo doskonałej dyspozycji, defensor dalej nie otrzymał swojej szansy w pierwszej drużynie i jeśli się to nie zmieni, prawdopodobnie opuści Amsterdam.

Ajax ma opcję przedłużenia kontraktu zawodnika na kolejny rok, ale nawet to nie gwarantuje jego pozostania w klubie. Co ciekawe i warte podkreślenia, do Amsterdamu w lecie zawita Peer Schuurs, czyli środkowy obrońca „tylko” drugiej drużyny tej samej ligi.

„Chcę iść wyżej i jeśli nie będę mógł zrobić kroku do pierwszej drużyny, być może powinienem szukać gdzie indziej.” – powiedział Bergsma.

Leon spodziewał się usiąść do rozmów z działaczami Ajaksu na temat swojej przyszłości, ale jego pozycja ze raczej słabej przerodziła się w fatalną, kiedy drużynę objął Erik ten Hag. Nawet w momencie, kiedy do dyspozycji menadżera był tylko De Ligt, Bergsma nie dostał szansy.

„To jasne, że mam ambicję gry w Eredivisie. Pod Erikiem ten Hagiem otrzymywałem mniej szans niż u Keizera. Jestem nieco zablokowany i nie trenuję już z pierwszą drużyną. Jeśli będzie tal dalej, myślę, że zainteresowanie innych klubów jest dostatecznie duże, aby kontynuować tam moją karierę. Mamy dość czasu aby podjąć decyzję.”

Share:

Dodaj komentarz