Berghuis: To była przemyślana decyzja

Steven Berghuis bardzo dobrze przemyślał sobie transfer do Ajaksu i nie ma zamiaru żałować swojej decyzji.

W poniedziałek Ajax oficjalnie zaprezentował już Berghuisa jako nowego gracza drużyny Ten Haga.

„Dobrze tutaj być. Załatwienie wszystkiego zajęło nieco czasu, ale myślę, że to normalne. Z niecierpliwością czekam na to, co wydarzy się dalej. Wiedziałem, że chcę dla siebie kolejnego wyzwania, aby móc dalej rozwijać się jako piłkarz. Kiedy Ajax pojawił się z konkretną propozycją, zacząłem o tym myśleć i doszedłem do wniosku, że to będzie dla mnie dobry krok, aby stać się lepszym piłkarzem.”

„Nie wahałem się długo. Podjąłem świadomą i przemyślaną decyzję. Długo rozmawiałem też o tym z ludźmi, którzy znają mnie od wielu lat. To oczywiście nie jest tylko typowy krok naprzód, ale upieram się przy tej decyzji, która jest dla mnie świetnym wyzwaniem. To piękna rzecz i chcę patrzeć na to tylko w ten sposób. Chcę osiągnąć sukces z tym klubem.”

Dużą rolę w transferze Berghuisa odegrał Erik ten Hag, którego wizja przekonała piłkarza do transferu.

„Oczywiście, że rozmawiałem z trenerem. On oczekuje ode mnie, że wniosę do Ajaksu swoją grę i po prostu będę sobą. Ciężko jest mówić o sobie, bo prawda leży na boisku. Zawsze staram się jednak grać swoje. Jestem kreatywny, skuteczny i zawsze szukam rozwiązań z przodu. W najbliższym czasie chcę się do wszystkiego przyzwyczaić i jak najszybciej zacząć pokazywać się na murawie. Nie mogę się doczekać wyjścia na boisko, gry z nowymi kolegami, poznawania się i spełniania naszych ambicji. Chcę w tych najbliższych latach wygrać tyle trofeów, ile się da. Ostatecznie jako piłkarz chcesz mierzyć się z najlepszymi, a tym miejscem jest Liga Mistrzów.”

Pierwsze zainteresowanie Stevenem pojawiło się w trakcie Mistrzostw Europy, ale ostateczna decyzja zapadła już po turnieju.

„W trakcie mistrzostw chciałem skupić się tylko na nich. Po turnieju wszystko stało się jeszcze bardziej konkretne i wówczas musiałem podjąć decyzję, co zrobiłem.”

„Na turnieju chłopaki z Ajaksu co dzień przypominali mi o potencjalnym transferze. To dało mi dobre odczucia. Ważne jest, że klub i zarząd wspierają cię, ale to samo tyczy się partnerów. To naprawdę sporo mi dało.”

Share:

Dodaj komentarz