Berghuis: Dla takich meczów tutaj jestem

Steven Berghuis był nieco w cieniu kolegów w meczu ze Sportingiem, ale starcie to było dla niego bardzo ważne.

Pomocnik zdobył w środę swojego pierwszego gola w barwach Ajaksu, co znaczyło dla niego bardzo wiele.

„Byłem już w podobnych sytuacjach wcześniej, ale trzeba dążyć do tego, aby wejśćw pole karne. Koniec końców zostalo to nagrodzone, a czas był do tego bardzo dobry.”

„Cieszyłem się naszą grą. Jako drużyna chcesz tak grać, dominować i imponować innym. Ajax zagrał właśnie tak, zyskał więcej pewności siebie i dominował. Pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony i to fajna sprawa. Czy przyszedłem do Ajaksu dla takich spotkań? Tak, z pewnością dla tego typu wieczorów. Bycie na boisku sprawiało ogromną radość. Te rogrywki przeciwko mistrzom Portugalii. Cieszył mnie mój gol, ale także współpraca z Antonym czy Hallerem, którzy grali fantastycznie. Coś wspaniałego.”

W środę Berghuis ponownie zagrał w roli numeru 10, ale niewykluczone, że wkrótce ponownie zawalczy z Antonym o grę na prawym skrzydle, kiedy do formy wróci Klaassen.

„Oczywiście, że on pozostaje moim rywalem do gry, ale mam radość z oglądania go. To świetne uczucie pokonać mistrza Portugalii na jego terenie. Chcemy imponować i dominować w tych rozgrywkach i na tym na razie się skupiam.”

„Ten mecz to dla nas dobry pierwszy krok i fantastyczny wynik. Pamiętajmy jednak, że pozwoliliśmy Sportignowi wrócić do gry golem na 1:2 i tuż po przerwie. Anulowanie tego gola było dla nas kluczowe i później sprawy potoczyły się już świetnie.”

Share:

Dodaj komentarz