Amatorzy pokonani

Rezerwy Ajaksu nie zmobilizowały się do dobrej i ambitnej gry w starciu z amatorami. Ajax pewnie awansował do kolejnej fazy Pucharu Holandii, ale styl gry i wynik w meczu z amatorskim klubem na pewno pozostawiał wiele do życzenia. 

Ajax rozpoczął mecz pucharowy w dość rezerwowym składzie, z takimi graczami jak Kenneth Taylor, Andre Onana i Victor Jensen. W jedenastce znalazło się jednak miejsce dla piłkarzy bijących się o pierwszy skład, co dawało nadzieje na popis strzelecki.

Pierwszą okazję na gola mieli jednak niespodziewanie goście, ale strzał gracza Barendrecht zablokował Klaassen. Ajax wyszedł na prowadzenie w 10 minucie za sprawą Taylora, a po dwóch minutach gola dołożył jeszcze Danilo. Co jednak zaskakujące, do końca pierwszej połowy bramek już nie oglądaliśmy.

W drugiej części meczu Erik ten Hag pozwolił na debiut kilku graczy. Swoje pierwsze minuty w pierwszej drużynie zaliczyli Kristian Hlynsson, Van Axel Dongen i Youri Regeer. Po godzinie na placu gry po raz pierwszy od zeszłego sezonu pojawił się też Naci Unuvar.

W drugiej połowie bramkę dołożył jeszcze Danilo oraz debiutujący Hlynsson. Mimo wszystko można mieć było spory niedosyt.

Ajax Amsterdam 4:0 BVV Barendrecht

10. Taylor, 12. Danilo, 49. Danilo, 89. Hlynsson (karny)

AFC AJAX: Onana; Rensch, Schuurs, Martínez (46. Regeer), Tagliafico; Jensen (62. Ünüvar), Klaassen (82. Hlynsson), Taylor; Neres, Danilo, Daramy (75. Van Axel Dongen).

BVV BARENDRECHT: Verkerk; Eekman (84. Rieken), Husen (70. Renwarin), Van Dijk, Cornet; Vorthoren, Monster, Jongman; Van der Stoep (53. Deprez), Altintas (70. Rosina), Bakour (84. Lange).

Share:

Dodaj komentarz