W dalszym ciągu nie wiadomo czy odbędzie się sobotnie spotkanie Ajaksu z FC Groningen.

KNVB w dalszym ciągu nie wydało decyzji odnośnie tego spotkania, ale pojawia się coraz więcej głosów o tym, że mecz może zostać odwołany.

Federacja do ostatniej chwili czekać będzie zapewne na deklaracje związków policji, które na najbliższy weekend planują strajk. Policja w całym kraju w piątek ma zaprzestać pracy i wrócić do niej dopiero w niedzielny wieczór.

Oznaczałoby to, że funkcjonariusze nie pojawią się w Amsterdamie, aby ochraniać sobotnie spotkanie. Mecz z Groningen nie należy co prawda do wyjątkowo nerwowych, ale KNVB może nie podjąć ryzyka i rozgrywania meczów bez udziału policji.

AKTUALIZACJA:

KNVB za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowało, że jeśli strajk policji odbędzie się zgodnie z zapowiedziami, nie wszystkie spotkania zaplanowane na 14,15 i 16 września zostaną rozegrane.

Mając na uwadze bezpieczeństwo, związek może odwołać wiele spotkań. Przedstawiciele zapewniają jednak, że zrobią wszystko, aby rozegrana została jak największa ilość meczów. KNVB jest w stałym kontakcie z władzami klubów oraz władzami miejskimi.

AKTUALIZACJA 1:

Jeśli decyzja o rozegraniu spotkania należałaby tylko do władz Ajaksu, mecz odbędzie się zgodnie z planem, nawet bez udziału policji. Amsterdamczycy zapewnili, że razem z FC Groningen są w stanie zagwarantować bezpieczeństwo.

W ostatnich latach Joden udowodnili już, że są w stanie panować nad bezpieczeństwem publicznym z pomocą swoich własnych stewardów. Ostateczna decyzja leży jednak w rękach burmistrz Amsterdamu.

Share:

Dodaj komentarz